Button na szyfr/rytm

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

HTTP 301 Moved Permanently
Location: @Duch__

:D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

HTTP 310 praca, budowa, praca, budowa
Obrazek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

To raczej
HTTP 202 Accepted
The request has been accepted for processing, but the processing has not been completed. The request might or might not eventually be acted upon.
.... a ktoś tu ostatnio pisał że porozumiewamy się niezrozumiałym żargonem... :lol:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

fracz pisze: śr cze 13, 2018 8:02 pm .... a ktoś tu ostatnio pisał że porozumiewamy się niezrozumiałym żargonem... :lol:
:D taak jakby...
A ja tu widzę, że @Duch__ jest...
HTTP 503 Service Unavailable

The server is currently unable to handle the request due to a temporary overload or scheduled maintenance, which will likely be alleviated after some delay.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Duch__ Nie da rady dorobić troszkę mniejszej czułości dla Twojego oprogramowania ? Już rozebrałem wszystko, ale okazuje się, że button w domofonie jest zbyt słabej jakości i podczas długiego naciśnięcia wykrywa wiele mniejszych naciśnięć :/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pozwolę sobie odgrzebać starego kotleta :)
fracz pisze: pt cze 08, 2018 7:31 pm Da radę zrobić do sonoffa soft z buttonem tak żeby otwierał przekaźnik gdy wystukam na przycisku jakiś rytm? Taki szyfr jednoprzyciskowy otwierający drzwi w garażu ;)
Da radę.

SuplaDevice zyskała właśnie SequenceButton.

Po kilku dniach zabawy tym typem przycisku muszę przyznać, że nie znalazłem jeszcze sposobu na zapamiętanie rytmu. Najgorzej gdy coś innego pałęta się po głowie.

Przycisk programuje się podając mu ciąg liczb (do 30) które oznaczają naprzemiennie czas przytrzymania przycisku i czas jego zwolnienia. Podczas używania, program sprawdza najpierw, czy zarejestrowana sekwencja ma taką samą długość jak wzorzec (w sensie ilości kliknięć), a następnie porównuje czas trwania każdego stanu z pewnym marginesem błędu (domyślnie w bibliotece jest to +- 30% wzorcowego czasu, ale można zmienić - polecam wydłużyć nawet do 50% dla początkujących :D )

Program wyrzuca na serial zarejestrowaną sekwencję, także można ją sobie skopiować i wstawić do programu. Możliwe jest też pobranie w aplikacji ostatniej sekwencji i np. wyświetlenie jej na www.

Miłej zabawy!

Przykładowy kod dodany w przykładach dla Arduino Ide. Kod na razie u mnie na branchu: https://github.com/klew/arduino
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”