Światło zapalane w 3 lub więcej miejscach

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Wajcha
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 04, 2018 4:40 pm

Po dyskusji na FB i na prośbę wrzucam na forum temat i pytanie.

Czy komuś udało się lub ma pomysł jak podłączyć moduł żeby obsłużyć układ w którym światło zapalamy w 3 lub więcej miejscach.

U mnie w domu większość punktów świetlnych zapalam przynajmniej w 3 miejscach - 2xkrzyżowe - 1xschodowe

Zakładamy, że można to podłączyć zapewniając osobne zasilanie przy żarówce ale nie każdy (zakładam ze większość nie) nie będzie miała możliwości poprowadzić dodatkowego zasilania do żarówki wiec teraz pytanie - czy można to obejść?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Możesz to zrobić za pomocą jednego modułu Zamela np ROW-01 kilku wyłącznikach monostabilnych
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Wajcha
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 04, 2018 4:40 pm

Dzięki Espablo - właśnie chciałem uniknąć wymiany przełączników na dzwonkowe. Mocno mi to przedłoży całe przedsięwzięcie ale np w garażu już mógłbym się porwać na coś takiego

Czy jest gdzies dostępny schemat jak to podłączyć do ROW-01 zakładając układ 3 gniazdek. Co więcej mam 3 gniazdka z dwoma przełączników każde ale w sumie w garażu mógłbym to zapalać jednym przełącznikiem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak nie chcesz wymieniać włączników schodowych to musisz pod żarówkę doprowadzić osobne zasilanie i wtedy ROW montujesz przy żarówce bez zmiany włączników
Wajcha
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 04, 2018 4:40 pm

Dzięki!

Sytuacja jest taka - żona absolutnie nie godzi się na przełączniki dzwonkowe co najwyżej przeżyłaby sonoff touch. Tylko absolutnie nie wiem czy to rozwiązuje mi problem nawet jeśli wgram suple.

Zasilanie przy żarówce w niektórych miejscach może byłoby możliwe ale w większości miejsc u mnie w domu nie, a dodatkowo mam 27 punktów świetlnych pogrupowane po 2,3,4 na jeden włącznik wiec niestety nie ma szans żeby to się sprawdziło.

Moja jedyna opcja to szukanie rozwiązania dopuszkowego.

Znalazłem na forum smartnydom chłopaka który podłączył sonoffa pod 4 gniazdka 3x krzyżowe i 1x schodowe tylko u niego wszystkie kable spotykały się w jednym miejscu, a podobno jest to warunek konieczny żeby wszystko zadziałało. Poprosiłem o schemat i czekam - jeśli odpisze na pewno tutaj wrzucę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”