Moduły ESP - alternatywa kablowa LAN

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dawidd pisze: sob lis 06, 2021 6:02 pm nawet mnie trochę dziwi ze takie rozwiązania (polaczenie Ethernet) które sa powszechne w innych systemach, w supli są jakoś przemilczane tylko wszystko opiera sie o wifi. Może robią to bardziej zawansowanie użytkownicy i nie publikują takich rozwiązani, nie wiem...
To wynika tyko i wyłącznie z braku zainteresowania wśród użytkowników takim rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Arduino mega+Ethernet shield
A jest gdzieś na forum opisane od a-z jak taki moduł wykonać?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dawidd pisze: ndz lis 07, 2021 7:42 pm
Arduino mega+Ethernet shield
A jest gdzieś na forum opisane od a-z jak taki moduł wykonać?
Co masz na myśli? Kupujesz Arduino Mega oraz Ethernet Shield (najlepiej oryginalny a nie podróbka). Ethernet Shield wtyka się na Arduino i tyle. Trzeba tylko zasilanie do Arduino doprowadzić i kabel ethernetowy podłączyć.

Natomiast od strony softu, to gotowców raczej nie ma za dużo. Jeśli tylko do sterowania bramą, to potrzebna jest obsługa jednego przekaźnika. Przydałby się też jakiś kontaktron. O ile wystarczą Ci standardowe rozwiązania to taki soft w 3 min można zrobić na bazie jakiegoś przykładu z biblioteki.
Tylko musiałbyś sobie Arduino IDE zainstalować i wgrać soft na płytkę. Nie wiem na którym etapie potrzebujesz tutaj pomocy, więc daj znać gdzie potrzebujesz pomocy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Arduino Mega oraz Ethernet Shield juz leży u mnie od dawna, nie mam kodu ktory mógłbym na nie wgrać
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Masz zainstalowane Arduino IDE? Próbowałeś skompilować i wgrać jakiś przykład?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Mam, kiedyś wgrywałem zarówno do esp jak i do innych płytek arduino. DO mega nigdy nic nie wgrywałem
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dawidd pisze: śr lis 10, 2021 8:45 am Mam, kiedyś wgrywałem zarówno do esp jak i do innych płytek arduino. DO mega nigdy nic nie wgrywałem
Ok, to podłącz sobie Mega i spróbuj tam skompilować i wgrać jakiś przykład z biblioteki SuplaDevice.
Upewnij się, że masz najnowsze Arduino IDE i zaktualizuj wszystkie biblioteki. Biblioteka SuplaDevice jest już od jakiegoś czasu dostępna z poziomu menadżera bibliotek w Arduino IDE.

Arduino Mega po podłączeniu do USB powinno być widoczne na kompie jako nowy port "COM" (na windowsie). Jeśli nic się nie pojawi, to prawdopodobnie musisz doinstalować sterowniki do układu konwertującego usb/uart (zależnie od tego jaki układ masz na Mega).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”