Moduły ESP - alternatywa kablowa LAN

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Myślę, że pod Arduino IDE zadziała...
Podobny jest w drodze do mnie - ale bez LAN - potestujemy...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Filo301
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 05, 2018 5:50 pm
Lokalizacja: Olkusz

mareks6 pisze: śr paź 24, 2018 8:26 pm
slawek pisze: śr paź 24, 2018 6:13 am Może to:
https://forbot.pl/blog/wesp32-zasilanie ... et-id28701
ten układ wygląda obiecująco :-) Gdyby tylko został oprogramowany w suplę to można by się było pokusić o drugą PCB z przekaźnikami oraz złączami wejść/wyjść z góry w formie kanapki. Nadal będzie to wielkie (w porównaniu z tym co podesłałem w pierwszym poście) ale i tak mniejsze od Arduino...

Skoro siedzi tam układ ESP32 to supla powinna chyba po drobnych modyfikacjach działać, lecz jak wygląda kwestia połączenia z siecią? Czy obecne kompilacje supli (po dopasowaniu pod układ) powinny od razu działać po kablu po wgraniu czy będą działać tylko radiowo?

Mi by taki moduł był wręcz idealny, gdyż tam gdzie mam sterowniki od bram i wolne miejsce w switchu, jest również zasilania POE (switch z POE)

Teraz tylko kwestia gdzie te moduły kupić oraz by wypowiedział się ktoś kto programuje w supli :-)
Będzie dedykowana biblioteka dla esp32
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Witam
Czy coś sie ruszyło w kwestii supli na kablu bez wifi? Czy jest jakakolwiek opcja żeby przekaźnikiem/ami sterować bez wifi, jakieś arduino / Ethernet Shield ? Moze jeszcze coś innego ?
Będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dawidd pisze: czw gru 27, 2018 12:11 pm Witam
Czy coś sie ruszyło w kwestii supli na kablu bez wifi? Czy jest jakakolwiek opcja żeby przekaźnikiem/ami sterować bez wifi, jakieś arduino / Ethernet Shield ? Moze jeszcze coś innego ?
Będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi
pozdrawiam
Arduino + ethernet shield masz do dyspozycji od początku projektu.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Wrócę do tematu bo teraz mi akurat by się to przydało - czy jest gdzieś na forum gotowy moduł do skopiowania działający na kablu lan (nie znam się na pisaniu kodów nawet prostych wiec szukam gotowca) głownie chodzi mi o sterowanie brama, bo to jedyny moduł ktory co jakiś czas u mnie traci zasięg, a mam obok kabel i można by skorzystać
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Możesz postawić moduł na drugim końcu kabla, gdzie pewnie masz i zasięg wifi, a wynieś do bramy tylko czujniki i przekaźnik (połącz kablem z resztą modułu).
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

no różne karkołomne rozwiązanie można zastosować, podobnie jak i postawienie dodatkowego routera ktory by obsługiwał tylko bramę, ale po co - jeśli była by możliwość zmontowanie urządzenie które wpina się w siec lan i steruje brama było by najprościej
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Przecież to dokładnie takie samo rozwiązanie jak masz teraz - tylko kabel połączeniowy będzie dłuższy - co w tym karkołomnego?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

nawet mnie trochę dziwi ze takie rozwiązania (polaczenie Ethernet) które sa powszechne w innych systemach, w supli są jakoś przemilczane tylko wszystko opiera sie o wifi. Może robią to bardziej zawansowanie użytkownicy i nie publikują takich rozwiązani, nie wiem...
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dawidd pisze: sob lis 06, 2021 6:02 pm nawet mnie trochę dziwi ze takie rozwiązania (polaczenie Ethernet) które sa powszechne w innych systemach, w supli są jakoś przemilczane tylko wszystko opiera sie o wifi. Może robią to bardziej zawansowanie użytkownicy i nie publikują takich rozwiązani, nie wiem...
Arduino mega+Ethernet shield
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”