Włączenie przekaźnika na czas trzymania przycisku w aplikacji.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Jestem na etapie przygotowywania koncepcji instalacji elektrycznej w remontowanym mieszkaniu i stwierdziłem, że w Supli brakuje osobnej funkcjonalności pozwalającej załączyć przekaźnik na czas trzymania przycisku w aplikacji (coś jak w module do sterowania rolet).
Kiedyś, gdy nie było automatycznego chowania przycisków w aplikacji, dało się tak zrobić przy sofcie typu "gate", gdzie szybkie klikanie w przycisk od bramy pozwalało podtrzymać przekaźnik dłużej niż czas ustawiony w cloudzie.

Chodzi o to, że są montowane w ramkach ściemniacze czy czujniki ruchu (np. Ospel), które posiadają zaciski do podłączenia dodatkowego zewnętrznego przycisku zwiernego (jak w układzie schodowym). Wtedy zwierając go na krótszy bądź dłuższy czas, można sterować ściemniaczem z innego miejsca, np. przez aplikację Supli. Nie byłoby tu informacji zwrotnej o stanie oświetlenia, ale zakładam, że to nie byłoby potrzebne.

Można by to trochę obejść softem "gate", ale znowu ta ikonka bramy lub drzwi nijak pasuje do sterowania oświetleniem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie lepiej ściemniacz przerobić na te potrzeby ?
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

pzygmunt pisze: śr wrz 19, 2018 9:27 am Nie lepiej ściemniacz przerobić na te potrzeby ?
Co rozumiesz pod pojęciem przerobić ściemniacz? Czasem nie lepiej, bo jak kupujesz coś w serii i montujesz to w jedną ramkę wielokrotną, to wtedy lepiej i spójnie to wygląda razem.
Z drugiej strony dziwię się, że Zamel nie pomyślał jeszcze o uniwersalnym ściemniaczu dopuszkowym pod Suplę, bo to też byłoby dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zamiast "naciągacz" przycisk na ściemniać to lepiej zbudować takie urządzenie, które sensownie zepniesz z tym co masz u siebie.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Owszem, ale sam przyznasz, że budowa urządzenia to co innego. Mimo wszystko zastosuję wspomniany ściemniacz i czujnik ruchu Ospela do ramki i będę kombinował z jakimś modułem "gate", żeby chociaż móc zapalać światło. Tak to sobie wymyśliłem w kuchni. Może coś z tego wyjdzie. Do głównego oświetlenia, gdzie nie będzie ściemniania wsadzę ROW-02.
kuris
Posty: 149
Rejestracja: śr maja 23, 2018 5:02 am
Lokalizacja: Żywiec

No fajnie by było jak by się dało na stronie w urządzeniu wybrać jak ma działać przekaźnik czy bistabilnie czy monostabilnie. Taka dodatkowa zakładka umożliwiająca wybór trybu pracy.
Mam osobiście zrobioną płytkę 1x temp i 3xprzekaźnik i mogę po przez aplikację robić tylko załącz / wyłącz a chciałbym żeby działały impulsów jak przy sofcie "Gate" gdzie można wybrać czas podtrzymania Przekaźnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”