Sterowanie kotłem gazowym "Sterownik pokojowy"

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Slon1
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 06, 2018 9:10 pm
Lokalizacja: Szczytno

cino111 pisze: wt lis 27, 2018 8:28 pm Na dziś wystarczy obojętnie jaki moduł z przekaźnikiem(np Wemos D1 z nakładką) i drugi moduł z termometrem DS18B20 lub DTH22 + supla scripts od francza.
U mnie wygląda to tak:
Jak to zrealizować?
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Chciałbym podpiąć się pod temat. Jestem początkującym w Supli. Chciałbym wykonać sterowanie kotłem kondensacyjnym przez Suplę. Obecnie mam jeden czujnik temperatury Salusa który przekazuje bezprzewodowo do bazy znajdującej się koło kotła czy kocioł ma być załączony w przypadku obniżenia się zadanej temperatury lub wyłączenia w przypadku wzrostu temperatury. Baza jest połączona z kotłem przewodowo. Na początek chciałbym zastąpić tego Salusa aby mieć podgląd w smartfonie. Czy ktoś może pomóc od czego zacząć ?
KrzysiekW
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 26, 2019 2:52 pm

Witam,
Rowniez chcialbym podlaczyc sie pod temat. Co powiecie na to? Tylko podlogowka w domu, kazda strefa sterowana elektrozaworem w rozdzielnie w zeznosci od ustawionej temperatury w pomieszczeniu (niestety dwustanowo). Wszystko zasilane z bufora, na wyjsciu zawor trojdrozny stetowany silownikiem w zaleznosci od temperatury na zewnatrz. Niestety brakuje mi w supli sterowania sterownikiem trzyprzewodowym :(
Mozna by to moze jakos zasymulowac roletowka ale to juz nie to :(
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zamel ponoć pracuje nad odpowiednim sprzętem.
KrzysiekW
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 26, 2019 2:52 pm

Dobrze slyszec :)
Ale jestem zwolennikiem Arduino i lubie cos sam "skleic" 8-)
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Panowie mam pytanie. Jak zrealizować wyłanczanie i włączanie kotła kondensacyjnego. Czy można zrealizować to takim adapterem i czy znajdę soft do tego. Jak to macie wykonane bo nie mogę nigdzie info znaleźć. Czy to będzie współpracowało z sonoffem +DS+siłownik termoelektryczny + skrypty francz ?
Załączniki
opentherm_adapter_esp8266_connection.png
opentherm_adapter_esp8266_connection.png (97.27 KiB) Przejrzano 3551 razy
rav.b
Posty: 337
Rejestracja: pn lis 26, 2018 9:09 am
Lokalizacja: Niepołomice/Lipnica Mała
Kontakt:

pzygmunt pisze: pn sty 28, 2019 10:11 am Zamel ponoć pracuje nad odpowiednim sprzętem.
Wiadomo może coś więcej, gdyż "winter is coming"?
5x ROW-02, 4x SRW-02, 2x LIW-01, 2x DIW-01, 2x THW-01, 2x SLW-01, 1x mSRW-01, 1x mROW-02, 1x ROW-02m, 1x ROW-01/16A, 1x ROW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x PNW-01, 1x OSW-01, 1x RNW-01, 3x Heatpol Home+, 1x Sonoff mini
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Temat jest jeszcze w powijakach :/
woytas1
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 02, 2018 10:34 pm
Lokalizacja: Krosno

Witam.Odnośnie sterowania ogrzewaniem można by książki pisać.U każdego jest inaczej.Aby sterować ogrzewaniem podłogowym jak najefektywniej powinno być spełnione kilka warunków.
- ogrzewanie podłogowe powinno pracować na osobnym obiegu w systemach mieszanych (większość klientów daje się przekonać,chociaż drożej wychodzi inwestycja)
- termostat powinien mierzyć temperaturę w pomieszczeniu i tu niespodzianka i podłogi (mało który producent sterowania stosuje taki patent)
- Jeśli mówimy o nowoczesności i oszczędzaniu to wymiana samego kotła na kondensat może nie przynieść założonego rezultatu.Dawniej na dom jednorodzinny szło max 200mb rury do podłogówki,teraz to są kilometry jeśli jest sama podłogówka.
Więc jeśli mamy skopaną instalację to nawet najwymyślniejszy system sterowania nic nie pomoże.Jeszcze temat starych budynków.Tutaj powinno się zacząć od wymiany stolarki i ocieplenia,a dopiero potem można się brać za modernizację instalacji C.O.
W sytuacji zaniedbania ocieplenia i złego wykonania instalacji każde sterowanie to tylko gadżet który nic nie wnosi.Jak widzę po domach podłogówki podciągnięte z grzejników to nóż się w kieszeni otwiera. :D
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Funkcja termostatu super się rozwija :) Mam pytanie, jak zmienić nazwę utworzonego termostatu? Jest tylko opcja dezaktywuj.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”