Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Odbiegając trochę, ale w temacie supla scripts, mam pytanie
Czy działają nadal polecenia głosowe w automate , próbuje na android10 , nie daje rady , wywala po konfiguracji supla scripts configurator.
Proszę @fracz o informacje
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

michal188 pisze: ndz paź 03, 2021 6:52 am Witam, mam pytanie jak napisać warunek że jeśli kontraktron będzie zwarty przez 2 minuty to dopiero wykona się scena?
Obawiam się, że takie sceny możesz zbudować jedynie w nodered np w home assistant.
Ewentualnie z użyciem 2 scen (nie testowalem)
s1 jako wyzwalacz stan kontaktronu po otwarciu i wykonanie sceny s2 z opóźnieniem 2min
s2 jeżeli kontaktron otwarty to ...
Nie jest to idealne rozwiaznie bo zadziała nawet jezeli otworzysz zamkniesz otworzysz w ciągu 2 min ale to wariant małoprawdopodobny :)
Ostatnio zmieniony pn paź 04, 2021 6:10 am przez uchnast.michal, łącznie zmieniany 3 razy.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

michal188 pisze: ndz paź 03, 2021 6:52 am Witam, mam pytanie jak napisać warunek że jeśli kontraktron będzie zwarty przez 2 minuty to dopiero wykona się scena?
Można dać dwie sceny: jedna wyzwalana kontraktonem i z opóźnieniem 2 min wyzwalająca drugą scenę.
Druga scena powinna sprawdzić jeszcze raz stan sensora i odpalić docelową akcję
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

klew pisze: pn paź 04, 2021 6:05 am
michal188 pisze: ndz paź 03, 2021 6:52 am Witam, mam pytanie jak napisać warunek że jeśli kontraktron będzie zwarty przez 2 minuty to dopiero wykona się scena?
Można dać dwie sceny: jedna wyzwalana kontraktonem i z opóźnieniem 2 min wyzwalająca drugą scenę.
Druga scena powinna sprawdzić jeszcze raz stan sensora i odpalić docelową akcję
Chyba pisaliśmyw tym samym czasie:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Koledzy mam pytanie czy mogę uwarunkować światło w garażu od wschodu i zachodu słońca. Puki co w warunku wykonania mam {{not state(xxxx).hi and state(xxxx).connected}} natomiast wyzwalam scenę krancowka bramy {{not state(xxxx).hi}} scena zalacza wlacznik schodowy na 2 minuty. Chciałbym to tak rozwiązać aby w dzień nie zapalało się światło. Jeśli robie to zle to proszę nakierujcie na właściwą drogę. Marzeniem było by zrobić to tak żeby krancowka bramy włączała i wyłączała światło a wlacznik działał niezależnie a nie jak schodowy.
https://pietras-81.aqi.eco/
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Pietras81 pisze: pn lis 08, 2021 6:32 pm Koledzy mam pytanie czy mogę uwarunkować światło w garażu od wschodu i zachodu słońca. Puki co w warunku wykonania mam {{not state(xxxx).hi and state(xxxx).connected}} natomiast wyzwalam scenę krancowka bramy {{not state(xxxx).hi}} scena zalacza wlacznik schodowy na 2 minuty. Chciałbym to tak rozwiązać aby w dzień nie zapalało się światło. Jeśli robie to zle to proszę nakierujcie na właściwą drogę. Marzeniem było by zrobić to tak żeby krancowka bramy włączała i wyłączała światło a wlacznik działał niezależnie a nie jak schodowy.
viewtopic.php?p=108291#p108291
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

and111 pisze: pn lis 08, 2021 7:40 pm
Pietras81 pisze: pn lis 08, 2021 6:32 pm Koledzy mam pytanie czy mogę uwarunkować światło w garażu od wschodu i zachodu słońca. Puki co w warunku wykonania mam {{not state(xxxx).hi and state(xxxx).connected}} natomiast wyzwalam scenę krancowka bramy {{not state(xxxx).hi}} scena zalacza wlacznik schodowy na 2 minuty. Chciałbym to tak rozwiązać aby w dzień nie zapalało się światło. Jeśli robie to zle to proszę nakierujcie na właściwą drogę. Marzeniem było by zrobić to tak żeby krancowka bramy włączała i wyłączała światło a wlacznik działał niezależnie a nie jak schodowy.
viewtopic.php?p=108291#p108291
Przejzalem temat a powiedz na czym wykonujesz druga scenę widzę że kanał ale wlacza schodowy na określony czas czy może do momentu kiedy nie zamknie się brama.
https://pietras-81.aqi.eco/
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Druga scena włącza mi grupę lamp na stałe. Gaszę "ręcznie", czyli z telefonu, lub włącznikami. Nie automatyzowałem gaszenia.
marik_te
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 13, 2021 2:50 pm

Witam. Mam mały problem z warunkami w supla-scripts. Niestety nie chcą one działać. Warunki są spełnione, lecz nic się nie wykonuje. Ręcznie wyzwolona akcja wykonuje się prawidłowo. Załączam screen z konfiguracją warunku.
Załączniki
Screenshot_20211117-231627~2.png
Screenshot_20211117-231627~2.png (248.36 KiB) Przejrzano 844 razy
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Ja się podepnę z moim problemem:
Mam w skryptach ustawione że po otwarciu furtki (krańcówka jest wyzwalaczem) załączają mi się dwa obwody oświetleniowe.
Niestety po mimo że warunek jest spełniony nie zawsze oświetlenie się załącza. Ponadto w logach jest "Zignorowano zbyt szybkie sprawdzenie wyzwalacza". Załączam screen logów gdzie np. 20:15 scena nie został wykonana. A 6 minut później już wszystko było prawidłowo.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (90.13 KiB) Przejrzano 747 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”