Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tancerz90! pisze: śr lut 10, 2021 2:23 pm Możesz podpowiedzieć jak napisać gdy chce zamykac brame o 20:00 jesli jest otwarta? (mam kontrakton na state24 a brama na state25
To możesz ustawić sobie w cloud bez skryptów. Ustaw codziennie o 20:00, zamknij bramę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomo
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 2:56 pm

Fivex pisze: czw sty 28, 2021 3:31 pm Witam.

Jest możliwość utworzenia takiej sceny, która wysyłałaby powiadomienie jeśli np. brama wjazdowa jest otwarta dłużej niż 15 minut?
Podepnę się pod pytanie kolegi.
Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomo pisze: pn lut 22, 2021 9:18 am
Fivex pisze: czw sty 28, 2021 3:31 pm Witam.

Jest możliwość utworzenia takiej sceny, która wysyłałaby powiadomienie jeśli np. brama wjazdowa jest otwarta dłużej niż 15 minut?
Podepnę się pod pytanie kolegi.
Pomoże ktoś?
Można coś takiego zrobić na dwóch scenach
Pierwszą scenę ustawiasz jako wyzwalaną zmianą stanu czujnika otwarcia. Dodajesz tam opóźnione o 15 min wyzwolenie drugiej sceny.
W tej drugiej scenie nie robis żadnego wyzwalacza, natomiast dajesz tam warunek na sprawdzenie czy brama jest nadal otwarta i wysyłasz powiadomienie, jeśli jest otwarta.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomo
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 2:56 pm

klew pisze: pn lut 22, 2021 9:34 am
Tomo pisze: pn lut 22, 2021 9:18 am
Fivex pisze: czw sty 28, 2021 3:31 pm Witam.

Jest możliwość utworzenia takiej sceny, która wysyłałaby powiadomienie jeśli np. brama wjazdowa jest otwarta dłużej niż 15 minut?
Podepnę się pod pytanie kolegi.
Pomoże ktoś?
Można coś takiego zrobić na dwóch scenach
Pierwszą scenę ustawiasz jako wyzwalaną zmianą stanu czujnika otwarcia. Dodajesz tam opóźnione o 15 min wyzwolenie drugiej sceny.
W tej drugiej scenie nie robis żadnego wyzwalacza, natomiast dajesz tam warunek na sprawdzenie czy brama jest nadal otwarta i wysyłasz powiadomienie, jeśli jest otwarta.
Dzięki Klew!
Jesteś pomocny jak zawsze.
Będę testował :D
Browarek Ci się należy

Edit
Działa pięknie.
Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję 😁
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

Cześć.
Mam scenę dotyczącą kontaktronu w domku ogrodowym i jest ona bardzo prosta:
{{state(xx).connected and not state(xx).hi}}

Gdy kontaktron się rozepnie, to dostaję powiadomienie push, bo przechodzi z state(xx).hi w not state(xx).hi, lecz gdy zamknę drzwi i kontaktron się złączy, to dostaję znowu powiadomienie. Dlaczego ?
Wg mnie powinienem je dostawać tylko wtedy, gdy drzwi się otwierają.

Ponadto chciałem zapytać jak ustawić przedział czasowy działania ? Chciałbym, żeby ta scena działała np. między 22:00 a 06:00 rano.

Dziękuję.
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Z pierwszym nie pomogę, ale z czasem to tak
{{time() > '22:00' and time() < '06:00' and state(xx).connected and not state(xx).hi}
}}
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

michal188 pisze: pn kwie 05, 2021 1:20 pm Z pierwszym nie pomogę, ale z czasem to tak
{{time() > '22:00' and time() < '06:00' and state(xx).connected and not state(xx).hi}
}}
przy takim warunku to tak średnio będzie to chodzić. Powiem wiecej : w ogóle to nie będzie chodzić bo warunek nigdy nie będzie spełniony. Taki musi być:
{{ (time() > '22:00' or time() < '06:00' ) and state(xx).connected and not state(xx).hi}}

po drugie : do wyzwalacza sceny wstaw tylko to : {{not state(xx).hi}}
a do warunku sceny wstaw to co CI podałem powyżej czyli :
{{ (time() > '22:00' or time() < '06:00' ) and state(xx).connected and not state(xx).hi}}

i teoretycznie powinno chodzić , ale te sceny i wyzwalacze + warunki , to różne figle plotą. Nie działa to tak jak należy
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

U mnie jeśli o czas to działa :D
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

zgadza sie, latwo nie jest, wiem, bo przechodzilem przez kilka wymagajacych scen

Twoje rozwiazanie dziala prawidlowo, dzieki
polls
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 06, 2020 3:53 pm

Witam

Panownie zależy mi na automatycznym włączeniu wiatraka DGP po przekroczeniu temp 26C oraz wyłączeniu Wiatraka kiedy temp spadnie poniżej 26C

stworzyłem coś takiego

Warunek wykonania
{{state(xxxx).temperature < 25}}

Akcje
wyłącz kanał xxxx

oraz

{{state(xxx).temperature > 26}}

akcje

włącz kanał xxxx

wszystko działa kiedy wcisnę wykonaj scenę kiedy warunki są spełnione ale niestety samo się nie włącza

ktoś pomoże jak to ugryźć
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”