Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyślij na priv-a adres email konta.
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

Już wysłałem jak coś.
Kuba.DeX
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 02, 2021 4:00 pm

U mnie podobnie, przelogowanie, usunięcie uprawnień, nic nie wnoszą
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Serwery Supli przestały akceptować certyfikat SSL skryptów dlatego webhooki nie działają. Weryfikuję dlaczego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Bardzo ciekawy problem. Openssl radzi sobie z tym certyfikatem, a libressl którego używamy nie. Twierdzi, że minął termin ważności choć do terminu jest jeszcze 68 dni. Wyłączyłem póki co weryfikację certyfikatu dla tego hosta.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Rano jest lepiej lecz komunikaty przydadzą 2 lub 3 jeden po drugim.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
rdfilozof
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 28, 2021 9:49 pm

U mnie trochę lepiej, SUPLA Scripts zaczął reagować na zmiany stanu przekaźnika. :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Albert pisze: sob kwie 17, 2021 2:34 pm Dołożyłem te kondensatorki i rezystorki do MCP - chyba już kanały nie migają w aplikacji :) ale i tak co bym nie ustawił w scenie (otwarcie bramy zapala światło w garażu) to i tak się samo zapala dziadostwo, pomimo, że warunki nie spełnione. Próbowałem zrobić 2 sceny wg pomysłu @klew, ale dalej się zapala :lol: Chyba sobie te skrypty po prostu odpuszczę :roll:
Podsyłam mój skrypt, który włączą światło na podjeździe na 600 sekund gdy brama wjazdowa lub garażowa zostanie otwarta ale przy założeniu, że stanie się to 15 min po zachodzie i nie później niż 15 min przed wschodem oraz, że światła już ktoś np. nie włączył manualnie.

1 - kontaktron bramy wjazdowej (skrajny) otwarty gdy brama choć odrobinę się otworzy
2 - kontaktron bramy garażowej (dolny) otwarty gdy brama choć odrobinę się podniesie
3 - przekaźnik światła

Wyzwalacz

Kod: Zaznacz cały

{{ not state(1).hi or not state(2).hi}}
Warunek

Kod: Zaznacz cały

{{ state(1).connected and state(2).connected and state(3).connected and not state(3).on and time('+15 minutes') > sunsetTime() and time('+15 minutes') < sunriseTime() }}
Akcja
W akcji sceny musisz najpierw dać włącz kanał 3 a następnie kliknij przycisk "Dodaj opóźnioną akcję" i daj wyłącz dla kanału 3. Czas ustaw jaki CI pasuje, ja mam 600 sekund (10 min) co pozwala mi spokojnie zaparkować i wejść do domu.

PS
Jak powiedział Artur z ArturHome, dom nie jest inteligent gdy piloty zamieniliśmy na smartfony tylko gdy automatyzacja wyręcza nas w dotychczas manualnie wykonywanych czynnościach. Chwała Skryptom Pana Wojtak :)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
abudabdi new
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 7:27 am

Witam u mnie też sceny przestały działać zauważyłem że napis "Warunek aktualnie jest spełniony " jest koloru blado zielony to wtedy nie działają sceny jak warunek zapisze na nowo to robi się koloru zielonego i scena działa do jakiegoś czasu.
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Witam, mam pytanie jak napisać warunek że jeśli kontraktron będzie zwarty przez 2 minuty to dopiero wykona się scena?
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”