Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Dołożyłem te kondensatorki i rezystorki do MCP - chyba już kanały nie migają w aplikacji :) ale i tak co bym nie ustawił w scenie (otwarcie bramy zapala światło w garażu) to i tak się samo zapala dziadostwo, pomimo, że warunki nie spełnione. Próbowałem zrobić 2 sceny wg pomysłu @klew, ale dalej się zapala :lol: Chyba sobie te skrypty po prostu odpuszczę :roll:
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A może spróbuj użyć przycisku + przekaźnika i wtedy zrób scene na podstawie stanu przekaźnika?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Chyba jednak udało mi się to ogarnąć 2 scenami wg pomysłu @klew. Coś źle ustawiłem za pierwszym razem.Póki co światło się nie włączyło jeszcze :mrgreen:
fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Jest co najmniej 15 minut po zachodzie słońca

Kod: Zaznacz cały

{{ time('+15 minutes') > sunsetTime() }} 

Żeby to grało czasowo powinno być -15 minutes. Właśnie przetestowane.
Zachód przykładowo o 20:00. Chcemy żeby się zapalało 30 min po zachodzie to trzeba odjąć te 30 min. Wtedy warunek się spełni o 20.30.
Logicznej byłoby dodać te minuty do nawiasu sunsetTime, ale wtedy dziwne godziny wychodzą.
Analogicznie przy wschodzie, jesli chcemy przed wschodem słońca x minut, trzeba je dodać w nawiasie.
Mylę się?
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2021 7:36 am przez fly.high, łącznie zmieniany 1 raz.
dasie
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 14, 2021 3:49 pm

Myślałem, że problemy z powiadomieniami z czujnika otwarcia bramy zostały rozwiązane, ale u mnie niestety powiadomienia przychodzą losowo. Nawet jeżeli warunki "Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" i "Warunek wykonania" są spełnione (jak na załączonym prt sc), powiadomienie z pushover nie przychodzi. Logi w załączeniu.
Czy jest dostępne rozwiązanie (w SUPLA Scripts), aby powiadomienia działały poprawnie?
Załączniki
brama.JPG
brama.JPG (86.11 KiB) Przejrzano 1742 razy
logi.JPG
logi.JPG (94.22 KiB) Przejrzano 1742 razy
Albert
Posty: 574
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z warunkiem temperatury? próbowałem szukać w tym temacie, ale ciężko znaleźć... ustawiłem powiadomienie gdy temp wody w akwarium spadnie poniżej 25*C. Warunek nie spełniony (jest około 26*C) a powiadomienie przychodzi cały czas na telefon...
Załączniki
scripts warunek.png
scripts warunek.png (52.72 KiB) Przejrzano 1672 razy
mdghost
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 05, 2018 9:05 pm

Dlaczego można robić takie cuda i wyliczenia co do sekundy zachodu słońca w Zambii a nie mogę ustawić otwarcia rolety na 74%? Tym bardziej że przeskok jest co 20%. Idzie to jakoś wyklikać?
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Dobry

czy jest możliwość napisana skryptu który by w przedziale czasu np. od 10:00-11:00 płynnie sterował diodą led w przedziale od 0% do 50%
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Panowie, czy ktoś miał podobną koncepcję dotyczącą uruchamiania sceny tylko i wyłącznie wtedy gdy kontrakton zmieni stan na hi po raz pierwszy. Chodzi mi o to, że mam scenę, która wykonuje się gdy czujnik otwarcia jest HI i steruje innym urządzeniem, które też ma kontrakton i spełnia warunek.
Gdy ustawię np.: {{not state(x).hi and state(y).hi }} to scena się elegancko wykonuje przy zmianie stanu pierwszego i włączy mi drugie urządzenie. Ale zachodzi czasami potrzeba, że drugie wyłączę z premedytacją i wtedy scena mi je włączy automatycznie. A zamysł jest taki, aby scena wykonała się tylko raz przy spełnieniu pierwszego warunku i gdy nie ulegnie zmianie stan pierwszego urządzenia.
Przepraszam, że tak chaotycznie napisane. Wiem, że mogę to zrobić w grupie kanałów, ale niepotrzebnie bym musiał klikać na zmianę widoków na kanały.
Pozdrawiam,
Tomek
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

tomek98 pisze: sob lip 03, 2021 12:09 pm Panowie, czy ktoś miał podobną koncepcję dotyczącą uruchamiania sceny tylko i wyłącznie wtedy gdy kontrakton zmieni stan na hi po raz pierwszy. Chodzi mi o to, że mam scenę, która wykonuje się gdy czujnik otwarcia jest HI i steruje innym urządzeniem, które też ma kontrakton i spełnia warunek.
Gdy ustawię np.: {{not state(x).hi and state(y).hi }} to scena się elegancko wykonuje przy zmianie stanu pierwszego i włączy mi drugie urządzenie. Ale zachodzi czasami potrzeba, że drugie wyłączę z premedytacją i wtedy scena mi je włączy automatycznie. A zamysł jest taki, aby scena wykonała się tylko raz przy spełnieniu pierwszego warunku i gdy nie ulegnie zmianie stan pierwszego urządzenia.
Przepraszam, że tak chaotycznie napisane. Wiem, że mogę to zrobić w grupie kanałów, ale niepotrzebnie bym musiał klikać na zmianę widoków na kanały.
Czy jest ktoś w stanie mi coś w temacie powiedzieć?
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”