Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

Ja mam WEMOS-a z wgranym oprogramowaniem na 8 przekaźników. Oczywiście nic nie jest podłączone. Są to wirtualne przełączniki, dzięki którym skrypty wiedzą, czy ktoś jest w domu, czy rolety już się dzisiaj otworzyły automatycznie (bo jeżeli je zamknę, to nie mają się otworzyć same) i kilka innych funkcji. Po wprowadzeniu webhook-ów musiałem dodać w warunku wykonania, że urządzenie jest podłączone, bo jakakolwiek przerwa (nawet ta nierejstrowana w historii kanału) powodowała wykonanie sceny (bo skrypty nie widziały, że scena już się wykonała, co zostało ustawione wcześniej w wirtualnym przełączniku).
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Bulion76 pisze: pt paź 16, 2020 10:28 am Wielkie dzięki. Na to nie wpadłem że mogę wyłączyć przełącznik zaraz po włączeniu.
Szkoda tylko że włączanie i wyłączanie zajmie mi 2 kanały.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Ł.S
tez na początku zrobiłem to na dwóch kanałach ale potem wpadłem na ten pomysł zeby te dwie sceny warunkami rozgraniczyc i zeby scena otwarcia uruchamiła sie jesli rolety zamkniete , a scena zamkniecia jesli rolety nie są w pełni zamkniete i mam to teraz na jednym kanale .
Ale oczywiście jak kto woli :)
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Czy możecie podpowiedzieć jak w pisać w scenie żebym dostawał powiadomienie o otwarciu bramy ( to mam zrobione) ale od wschodu do zachodu słońca . Nie chcę żeby mi wysyłało powiadomienia w nocy.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

ALEX pisze: pt paź 16, 2020 10:37 am Ja mam WEMOS-a z wgranym oprogramowaniem na 8 przekaźników. Oczywiście nic nie jest podłączone. Są to wirtualne przełączniki, dzięki którym skrypty wiedzą, czy ktoś jest w domu, czy rolety już się dzisiaj otworzyły automatycznie (bo jeżeli je zamknę, to nie mają się otworzyć same) i kilka innych funkcji. Po wprowadzeniu webhook-ów musiałem dodać w warunku wykonania, że urządzenie jest podłączone, bo jakakolwiek przerwa (nawet ta nierejstrowana w historii kanału) powodowała wykonanie sceny (bo skrypty nie widziały, że scena już się wykonała, co zostało ustawione wcześniej w wirtualnym przełączniku).
tez super rozwiązanie .
A jesli chodzi chodzi o wirtualne kanały to ja uzyskałem je na sonoff basic, tzn wgrałem do niego oprogramowanie sonoff 4ch i teraz mam 4 kanały :jeden fizyczny ktorym steruje tego sonoffa a 3 wirtualne (tyle mi akurat wystarczy : jeden, tak jak Ty masz , do tego czy ktos jest w domu a drugi do tego czy dzisiaj ma padac, jesli tak to ustawiam na ON i wtedy na nastepny dzien nie podlewam ogródka nawet jesli prognoza mówi : brak opadów )
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

byniom pisze: pt paź 16, 2020 10:42 am Czy możecie podpowiedzieć jak w pisać w scenie żebym dostawał powiadomienie o otwarciu bramy ( to mam zrobione) ale od wschodu do zachodu słońca . Nie chcę żeby mi wysyłało powiadomienia w nocy.
W warunku wykonania sceny (nie w wyzwalaczu sceny !!) wpisz (powinno zadzaiałać) :

{{not state(xxxxxx).hi and time() < sunsetTime() and time() > sunriseTime()}}
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

wsosniak pisze: pt paź 16, 2020 10:48 am tez super rozwiązanie .
A jesli chodzi chodzi o wirtualne kanały to ja uzyskałem je na sonoff basic, tzn wgrałem do niego oprogramowanie sonoff 4ch i teraz mam 4 kanały :jeden fizyczny ktorym steruje tego sonoffa a 3 wirtualne (tyle mi akurat wystarczy : jeden, tak jak Ty masz , do tego czy ktos jest w domu a drugi do tego czy dzisiaj ma padac, jesli tak to ustawiam na ON i wtedy na nastepny dzien nie podlewam ogródka nawet jesli prognoza mówi : brak opadów )
Wirtualne przekaźniki (max 10) możesz ustawić w mojej kompilacji viewtopic.php?f=11&t=7284 ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

To skoro Supla nie wspiera natywnie wirtualnych urządzeń, to może ktoś napisze soft na 50? Bo moje 8 jest już zajęte i za chwilę będę musiał montować kolejnego WEMOS-a.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

ALEX pisze: pt paź 16, 2020 11:29 am To skoro Supla nie wspiera natywnie wirtualnych urządzeń, to może ktoś napisze soft na 50? Bo moje 8 jest już zajęte i za chwilę będę musiał montować kolejnego WEMOS-a.
Jeśli chcesz, mogę Ci podrzucić kompilację na 50 wirtualnych dla wemosa :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

Poproszę :)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

ALEX pisze: pt paź 16, 2020 11:33 amPoproszę :)
Nie mam jak teraz przetestować, ale powinno działać. Usunąłem ograniczenie do 10, ile sobie ustawisz, tyle będzie. Domyślnie zapamiętywany jest stan (co 3 min.)
W linku wyżej masz info o konfiguracji.

EDIT
No dobrze, ostatnia edycja postu.... 99 zamyka temat :)
Załączniki
wemos_vrelays.zip
configpass
(302.35 KiB) Pobrany 112 razy
Ostatnio zmieniony sob gru 12, 2020 11:48 am przez lukfud, łącznie zmieniany 4 razy.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”