Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
leszcz70

wt gru 31, 2019 6:58 pm

fracz pisze:
ndz gru 16, 2018 11:46 am
W wersji 3.0 skryptów dodałem nowy format specyfikowania warunków oparty o Twig.

Poniżej zamieszczajcie pomysły co można z tym zrobić... ;-)

Aby podglądnąć, co jest w danym stanie kanału, można sobie (np. w odpowiedzi sceny przy edycji) podać

Kod: Zaznacz cały

{{ state(1)|json_encode|raw }}
witam.

mam pytanie czy wersja Android musi być min. 6
nie mogę zainstalować "pełnej" wersji Automate
emg
Kontaktowanie:

sob sty 04, 2020 6:08 pm

marcinkrysk pisze:
ndz gru 29, 2019 8:52 am
Witam. Zastanawiam się jak ugryżć jeden problem. Ustawiłem sobie wykonywanie następującego skryptu w linuxowym cronie za pomocą skryptu aby wywołać scenę co 5 sekund. Ta scena to kiedy czujnik bramy otwarte i jest po zachodzie słońca to włącz światło i wyłącz po 1 minucie ale chciałbym zrobić tak aby światło zgasło tylko jeśli brama się zamknęła . Oczywiście można tak zrobić że kiedy brama zamknięta zgaś swiatło ale wtedy wyłączy mi światło zawsze nawet wtedy kiedy tego nie chce. Z tym ustawieniem czasowym to też nie bardzo bo mając skrypt sprawdzający czy brama otwarta np. po minucie się zamknie a następnie za 5 sekund jeśli brama będzie otwarta znowu się włączy. Szukam pomysłu jak najrozsądniej mógłbym to rozwiązać.
Ja u siebie zrobiłem tak - dałem niezależny kontaktron na bramę, timer wyzwalany tym kontaktronem. Timer załącza plus do ROW-2. Timer jest tak ustawiony, że po otwarciu zapala światło i pali się cały czas jak brama otwarta. Jak się zamknie to plus minuta jeszcze i gaśnie. Dodatkowo jest czujnik zmierzchu, który w dzień nie pozwoli włączyć światła. Mogę włączyć sobie światła przed wyjazdem z aplikacji, a później jak brama się zamknie to światła po minucie zgasną. Niezależnie mogę gasić i zapalać światła bez otwierania bramy aplikacją, przyciskiem i głosem.
SzymaneK

wt sty 14, 2020 1:35 pm

Witam co może być powodem, że podając w warunku zwykłe sprawdzenie czy włącznik ma status on lub off zawsze dostaję informację, że warunek aktualnie jest nie spełniony.

on - {{state(x).on}}
off - {{state(x).on}}

on - {{state(x).off}}
off - {{state(x).off}}

zawsze dostaję że warunek jest nie spełniony. :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michael

wt sty 14, 2020 1:46 pm

dla off zrób

not state(x).on
Kabel ucięty na miarę zawsze jest za krótki...
SzymaneK

wt sty 14, 2020 1:54 pm

michael pisze:
dla off zrób

not state(x).on
Teraz dla odmiany czegokolwiek bym nie włączył/wyłączył zawsze mam, że warunek jest spełniony. :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PuteR

wt sty 14, 2020 2:52 pm

SzymaneK pisze:
michael pisze:
dla off zrób

not state(x).on
Teraz dla odmiany czegokolwiek bym nie włączył/wyłączył zawsze mam, że warunek jest spełniony. :/

Pozdrawiam
dla on ma być - state(x).on
a dla off - not state(x).on
SzymaneK

wt sty 14, 2020 2:56 pm

PuteR pisze:
wt sty 14, 2020 2:52 pm
SzymaneK pisze:
michael pisze:
dla off zrób

not state(x).on

Pozdrawiam
dla on ma być - state(x).on
a dla off - not state(x).on
No dobra albo mój rozumek czegoś nie pojmuje albo ja źle podchodzę do tej logiki...

mam włącznik. Może on mieć 2 stany on lub off
chciałbym aby scena wykonała się tylko wtedy gdy włącznik jest w stanie off nigdy przy stanie on.

w żadnym z powyższych nie udało mi się uzyskać założonego efektu.
ODPOWIEDZ