Wirtualne kanały

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Post Reply
Remi

Wed Dec 26, 2018 9:35 pm

Cześć,

Wpadłem na pomysł (no chyba że coś takiego jest a ja nie wiem ;) ) że fajnie by było mieć możliwość utworzenia wirtualnych kanałów w cloudzie. W moim przypadku przydało by mi się to np. do określania, czy ktoś jest w domu czy nie (założeniem jest kilku mieszkańców) i sterowanie urządzeniami w domu w zależności od tego, kto jest i czy ktokolwiek jest.
Jak się zapatrujecie na taki pomysł?
Duch__

Mon Dec 31, 2018 9:02 am

Było omawiane...

viewtopic.php?f=18&t=4183
Aktualnie na budowie: 8x SRW-01, 1x ROW-02, SUPLA BUTTON V2.0, 16 x DS na ESP (GUI), Sonoff S20 jak kontroler CWU, Ping IP Socket.

Przydatne linki:
viewtopic.php?f=9&t=4160
search.php?keywords=
wsosniak

Wed Mar 06, 2019 4:48 pm

oooo widzę ze ze Duch , jak zwykle, podał bardzo konkretną odpowiedź na zadane pytanie :) naprawde "szacun" ! :) Remi ? zakładam że to rozwiązało Twój problem :)

Do rzeczy : wczoraj chciałem potestować sobie pewne warunki /zależności pomiedzy kanałami i potrzebowałem kilku kanałów typu włącz wyłącz . Stety/niestety miałem tylko taki jednokanałowy moduł pod ręką : viewtopic.php?p=35027#p35027 (canwing c001 - taka kopia sonoffa basic). Żeby uzyskać wirtualne kanały załadowałem do niego multiboard i ustawiłem SONOFF 4CH i dostałem 4 kanały : jeden którym fizycznie mogłem sterować w urządzeniu , i trzy wirtualne, widoczne w cloudzie i aplikacji . I to co chciałem potestować to potestowałem .

Remi - nie wiem czy o to CI chodziło ale też mógłbyś coś takiego zrobić u siebie. Wystarczy że masz zainstalowanego u siebie jakiegolwiek sonoffa basic (czy jego kopie ). Przeinstaluj go na multiboard->sonoff 4CH, bedziesz miał wtedy 3 extra wirtualne kanały ON/OFF . Każdy kanał to osoba w Twoim domostwie (ON - jest w domu, OFF- poza) . Na telefonach instalujesz IFTTT , każdemu domownikowi zakładasz osobny login IFTTT i tworzysz dla kazdego domownika dwa aplety na bazie usługi lokalizacji . I na bazie tej usługi tworzysz :
1) pierwszy aplet kiedy dany telefon jest w poblizu domu (usługa LOCATION, powiedzmy +-50m od Twojego domu) , włącza wirtualny kanał danego domownika ( wywołanie usługi WEBHOOK i wywołujesz link bezpośredni danego kanału lub jeszcze lepiej : link do sceny fracza ktora włącza ten kanał + może włączać/ wyłączać, otwierac/zamykać cokolwiek , w zależności od domownika, od pory dnia, ...)
2) drugi aplet , kiedy dany telefon opuszcza lokalizację dom , to wyłącza kanał danego domownika (podobnie jak przy 1) )

no i masz swojego "big brother-a" :)
Remi

Wed Mar 06, 2019 6:38 pm

Jak to się stało że ja nie widziałem odpowiedzi kolegi Duch... ??? :)

Hmm no to jest lepsze rozwiązanie niż to które ja zrobiłem :)

Ja poszedłem na łatwiznę i podłączyłem po usb do prywatnego serwera VPN d1 mini w którym mam 9 kanałów :)

Resztę tak jak sugerujesz z tym że muszę jeszcze popracować nad algorytmem wykrywania użytkownika (najlepiej żeby szybko wykrywał i nie pobierał baterii z telefonu :) )
Post Reply