Zawory wody itp

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Protokół przewiduje wsparcie zaworów w trybie całkowicie otwarty/całkowicie zamknięty oraz otwieranie procentowe.
Do procentowego nie ma zrobionego UI w aplikacjach klienckich.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: sob lip 18, 2020 11:45 am A interfejs pokazuje, że jest częściowo zamknięty czy jak to wygląda od strony aplikacji
Jeśli zrobi się to jako roletę, to widać częściowe otwarcie po stopniu odsłonięcia rolety :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

A jest możliwość wgl wybrania w module SRW działania jako otwarcie zaworu? Czy właśnie musi to sztucznie udawać roletę?

Jeśli nie to czy w przyszłości planowana jest taka zmiana? Lub wydanie nowego modułu, Zamel macie coś w planach?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SRW to średni pomysł. Powinno się to zrobić za pomocą kanału typu SUPLA_CHANNELTYPE_VALVE_PERCENTAGE
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: sob lip 18, 2020 1:01 pm SRW to średni pomysł. Powinno się to zrobić za pomocą kanału typu SUPLA_CHANNELTYPE_VALVE_PERCENTAGE
Jak wygląda gui w apce dla tego kanału?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18288
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie wygląda. Trzeba zaimplementować.
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

https://afriso.pl/wyszukiwanie/products ... B3r+kulowy

Ceny z kosmosu ale jeśli kogoś stać na takie zabawki... ;)
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

flowerek pisze: pn lut 04, 2019 3:49 pm
wojtas567 pisze: pn lut 04, 2019 3:27 pm moduł inCan idealnie będzie się nadawał.
a to można kupić? nie wczytywałem się na forum w porty o tym module...jakoś skojarzyłem ze to "do samodzielnego złożenia" z elementów...
a coś prostszego :) np. jakiś sonoff

albo jakiś przekaźnik (stycznik, czy ja to się fachowo nazywa) do SRW-01 żeby podanie napięcie 230V z SRW-01 powodowało zasilnie zaworu pradem 12V z zasilacza
Myślę ze mona użyć dowolnego sterownika byle miał co najmniej 2 przekaźniki np typu SRD - 05 - VDC- SL (schemat jak w załączniku) i odciąć 230V na wyjście.

Potwierdzam, na sterowniku incan od Espablo, zapiąłem w piwnicy na zawór wody ogrodowej ( na zewnątrz mam drugi kulowy). Wiec służy do dezaktywacji wody na noc, zimę lub jak dzieci majstrują przy zaworze na zewnątrz ;)
założenia:

1 - siłownik od "majfreindów", 2 przewody z wbudowanymi krańcówki , sterowanie przez zmianę polaryzacji +/-
2 - wykonanie mostków jak w załącznikach i podpięcie zasilania siłownika 12-24v (biały i żółty przewód) , dobrze się sprawdza np zasilacz ze starego laptopa (19V)
3 na obrazku nie widać ale zamiast zasilania 230, dodałem Moduł PRZETWORNICY STEP-DOWN DC LM2596S i podpięta jest na wyjście zasilacza 230 -> 5V i wysterowana z 19 -> 5V . Dzięki temu cały układ wraz z siłownikiem zasilany jest niskim napięciem 19V z zasilacza laptopa.
4 - wgranie softu incan Easy i zmiana funkcji z "roller shutter" na "socket and other"
5 - oba włączniki spięte są w kanał tak aby przełączały się jednocześnie. Dzięki temu możliwe stany na wyjściu to

1) + | -
2) - | +
3) + | +
4) - | -

dwa pierwsze stany są wykorzystywane do sterowania zaworem w ramach kanału, dwa ostatnie dostępne przy sterowaniu pojedynczym przekaźnikiem. Stan 4 umożliwia odcięcie zasilania na siłownik, (nie używam, wyłączyłem widoczność pojedynczych włączników).

minusy to na pewno to ze:
- cały czas podawane jest napięcie na siłownik i wyłączają krańcówki i w przypadku konieczności manualnego otwarcia zawleczką, pierw trzeba wyłączyć zasilanie lub wprowadzić w stan 3 lub 4 bo inaczej będzie wracać do pozycji skrajnej. Tak samo wyklucza to np częściowe otwarcie zaworu.

plus:
- widać stan , otwarty/zamknięty
- podłączenie w odpowiedni sposób powoduje ze dla wyłączonego lub niedostępnego kanału zawór zawsze domyślnie będzie zamknięty (można zamienić kabelki i będzie domyślnie otwarty) , co w pewnych przypadkach może być fajne.

działanie w akcji:
https://youtu.be/VsdB8kUtnm4
https://youtu.be/kcgJ3jgrDDQ

jak to widać w supla:
https://youtu.be/3I6dzaU6aMw

pzygmunt pisze: sob lip 18, 2020 12:13 pm Protokół przewiduje wsparcie zaworów w trybie całkowicie otwarty/całkowicie zamknięty oraz otwieranie procentowe.
Do procentowego nie ma zrobionego UI w aplikacjach klienckich.

Właściwie to funkcjonalność podobna do rolet tyle ze z odwrotną logiką - włączanie 2 przekaźników jednocześnie na określony czas i po tym czasie wyłączenie jednego wybranego . Wtedy można by otworzyć zawór w jakimś %
Załączniki
pobrane.png
pobrane.png (1.24 KiB) Przejrzano 1929 razy
IMG_8146.JPG
IMG_8146.JPG (18.57 KiB) Przejrzano 1929 razy
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (2.23 MiB) Przejrzano 1929 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”