Arduino MEGA --> UART, I2C

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
bbiernat
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 17, 2016 10:45 pm

Witam. Jestem tu nowy.
Wypróbowałem oprogramowanie na EPS i na MEGA - fajnie wszystko chodzi.
Bardzo mi się podobają ikony ( ładne, przejrzyste )
Pomysł:
Tak aby przy pomocy SUPLA można było sterować urządzeniami podłączonymi na porty rozszerzeń no. I2C, UART ( wystarczyło by stworzyć jakąś tablicę/ rejestr z którego programista już wyciągnie dane i wyśle je na określone interfejsy/piny/rejestry )
Jestem słabym programistą, bardziej ogarniam hardware.
Próbowałem pogrzebać w bibliotekach ale nie jestem w stanie ustawić programu tak by po naciśnięciu przycisku "Swiatło" układ (pcf8574) podłączony pod I2C po adresie 20h załączył mi pin2
Pomysł 2:
Jak już układ jest dedykowany pod dom ( rolety, bramy swiatło ) zdefiniowanie przycisku MASTER,
przycisk którym możemy wszystkie rolety podnieść, opuścić. To samo ze światłem, drzwiami, itp.
Pomysł 3:
Jak będziemy mieli dostęp do wewnętrznej definicji przycisków ( gdy naciśniemy na androidzie światło, w arduino w rejestrze X pojawi nam się jakaś zmienna którą możemy obrobić i wysłać ją na odpowiednie piny w układzie) Wtedy wszystkie czujniki, czasy otwierania itp. zawrze się w programie płytki arduino.
Pomysł 4:
Android --> możliwość wyciągnięcia z programu ikon MASTER na pulpit ( bez wchodzenia do programu i czekania klikamy na ikonę na pulpicie "zamknij wszystkie rolety" )

ps. Coś mogę pomóc ( znam programy graficzne, elektronikę i mam trochę nakupionego arduino)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”