SUPLA Scripts & Google Assistant

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok, faktycznie miałem błąd w tokenie. Poprawiłem i teraz niby jest w IFTTT że applet run, ale nic się nie dzieje światło się nie włącza.
michal363
Posty: 90
Rejestracja: pn lip 16, 2018 8:25 pm

Miałem ten sam problem, w supła fracz musisz podać komendy głosowe po angielsku ;)
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok, podać po angielsku, ale później można już mówić po polsku?
michal363
Posty: 90
Rejestracja: pn lip 16, 2018 8:25 pm

Tak
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok, po wpisaniu po angielsku działa. A czy da się coś zrobić by wywołać scenę która w odpowiedzi podawała tylko temperaturę?
TTomasz
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 17, 2019 7:10 pm

Witam. Jakoś ogarnąłem. Nie jest to idealne rozwiązanie. Ale jest ;)
PS proszę o info czy działa to z Google Home mini.
Wojtek pisał że może zatrybić ;)
TTomasz
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 17, 2019 7:10 pm

Jednak nie działa to idealnie.
To nam asystent namieszał.. a było tak pięknie.
Mam pozostawione komendy i po polsku i po angielsku.
Asystent czasem reaguje czasem nie :(
Ze słowem Supla jest tak samo :(
Temperaur też nie odczyta.

Pozostaje tylko czekać na oficjalne wsparcie GH
dominik.l
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 14, 2018 5:52 pm

TTomasz pisze: pt sty 18, 2019 9:53 pm Jak odinstalowałeś Asystenta? On jest zintegrowany z systemem nie jest odrębną aplikacją
źle się wyraziłem, odinstalowałem aktualizację google i pozwoliłem jej na samodzielną powtórną aktualizację. Zrobiłem tak ponieważ po automatycznej aktualizacji w ogóle nie działało mi voice match czyli "mówienie do ekranu" bez konieczności naciskania przycisku wyszukiwania głosowego. teraz działa wszystko jak zwykle
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Ten post powinien się wyświetlać przez najbliższe miesiące na gorze strony jako podsumowanie tego co można zrobić z google home na teraz, dzięki temu posty na ten temat nie będą się mnożyć:
viewtopic.php?p=33741#p33741


Potwierdzam i u mnie po konfiguracji według instrukcji fracza (choć bardzo nie chciałem używać ifttt to stwierdziłem, że na jakiś czas, eksperymentalnie można). Działa/ nie działa dokładnie tak jak pisze kolega z podlinkowanego postu. Szkoda, że głośnik nie chce choćby "rozumieć" polskiego, nie wymagam żeby odpowiadał po polsku ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
TTomasz
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 17, 2019 7:10 pm

Nasuwa się pewien wniosek. W związku z tym, że Google now działało idealnie a teraz są podobne problemy na Google Assistance i na próbach rozwiązania problemu przez IFTTT uważam sam Google Assistance ma jakieś problemy ze stabilnym działaniem. Może po wczesnym okresie działania w języku polskim Google wprowadzi stosowne poprawki i wszyto wróci do normy 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”