SUPLA Scripts & Google Assistant

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Rocket72
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 31, 2021 8:47 pm

Czy istnieje możliwość, że Asystent Google będzie odpowiadał "Aktualną odpowiedzią" stworzoną na SUPLA Scripts w wykonanej scenie. I jeśli istnieje taka możliwość to jak ją wykonać?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzień dobry,
od pół roku korzystam z funkcjonalności sterowania głosowego.
Od paru dni nie jestem w stanie z niej skorzystać. Dodam, że w tym samym czasie straciłem tę opcję na innym telefonie z Androidem.
Proszę o pomoc.
PS. Nie wiem, jak znaleźć logi w IFTTT.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
safek1
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:52 pm

ja też straciłem możliwość korzystania z IFTTT najwyraźniej trzeba wykupić abonament, żadna z komend mi nie działa
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Od dłuższego czasu można mieć tylko 3 stworzone przez siebie aplety, u mnie działa bez problemu a jak znaleźć logi w załączniku
Załączniki
2
2
IMG_20210330_122940.jpg (192.06 KiB) Przejrzano 1438 razy
1
1
IMG_20210330_122912.jpg (243.09 KiB) Przejrzano 1438 razy
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
amarok4
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 04, 2020 4:36 pm

Witam.
Wykonałem konfigurację i mam problem.
W supla scripts mam polecenie głosowe "open the gate".
W asystencie po polsku nie działa a po angielsku zależy czy "open the gate" wtedy ok a zazwyczaj "Open the gate"
Duża litera powoduje błąd, ponieważ po wpisaniu z małej działa. Z językiem polskim podejrzewam jest podobnie, też tlumaczy z dużej litery.
Supla scripts nie można dodać dużej litery.
Jakieś porady?
Pozdrawiam
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Witam , mam podobny problem z otworzeniem głosowym bramy , wcześniej wszystko działało . Aktywowałem 7 dniową subskrypcję na full opcję IFTTT , od nowa utworzyłem aplety i doopa zbita , ktoś pomoże jak to ożywić . Dodam , że funkcja głosowa włączania i wyłączania żarówki działa na GH , bez apletów .
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

U mnie asystent Google na telefonie otwiera i zamyka bramę poleceniem: "ok Google, otwórz bramę". Bez żadnych skrótów, apletów, itp
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

No właśnie włącz/wyłącz żarówkę/światło działa jak u Ciebie , a brama niestety nie chce zatrybić :( Sterowniki Son-Off ;) Co zrobić żeby śmigało jak dawniej :?:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aby działało sterowanie głosowę bramą, to trzeba mieć zamontowany czujnik otwarcia, aby Supla wiedziała czy brama jest zamknięta czy nie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Dziwne, że działało to wcześniej bez czujnika. Mam ten czujnik z kontaktronem ale nie zamontowany , zrobię zaraz test, czy właśnie w tym jest problem. Thx za info, dam znać co i jak po podłączeniu czujnika ;)
PS. Odpaliło i działa bez czujnika otwarcia i aplletów w IFTTT ale po aktywacji czujnika otwarcia bramy i przypisaniu mu kanału w ustawieniach supla . Tylko wtedy pojawia się problem - brama otwiera i zamyka kilka razy 4 albo 5x :cry: :lol: Z tego wniosek , że czujnik musi być fizycznie zamontowany , chyba że jest jakaś możliwość obejścia takiego rozwiązania , jakiś myk żeby to hulało :?: Mnie wystarczy tylko żeby bramę otworzyć głosowo , zamknięcie mam w automacie po 20s ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”