SUPLA Scripts & Google Assistant

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Jakieś sugestie, dlaczego ta brama tak wahluje kilka razy po aktywacji czujnika jej otwarcia ( obecnie fizycznie brak czujnika ) :?:
PS. W zestawie ze sterownikiem sonoff miałem coś takiego https://zapodaj.net/715fa130b86d9.jpg.html
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

leON22 pisze: pn wrz 13, 2021 4:04 pm Jakieś sugestie, dlaczego ta brama tak wahluje kilka razy po aktywacji czujnika jej otwarcia ( obecnie fizycznie brak czujnika ) :?:
PS. W zestawie ze sterownikiem sonoff miałem coś takiego https://zapodaj.net/715fa130b86d9.jpg.html
Przy sterowaniu głosowym Supla wymaga czujnika otwarcia, bo tylko na tej podstawie może stwierdzić czy dany impuls na sterownik spowodował zamknięcie/otwarcie bramy.
Z tego co pamiętam to serwer po 1 min sprawdza czy udało się osiągnąć zadany stan, jeśli nie to ponawia próbę.

W Twojej sytuacji to nie będzie działać, bo nawet jak zamontujesz czujnik, to automatyczne zamknięcie po 20 s spowoduje, że Supla spróbuje jeszcze raz otworzyć.
Ma być dodana opcja do wyłączenia tych ponownych prób, ale jeszcze nie jest to dostępne.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Dzięki za odpowiedź, a co jeśli wydłużyłbym automatyczny czas zamknięcia w sterowniku bramy do 80s :?: Wg instrukcji Nice Wigo to max wartość ustawień tego parametru :?:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

leON22 pisze: pn wrz 13, 2021 9:03 pm Dzięki za odpowiedź, a co jeśli wydłużyłbym automatyczny czas zamknięcia w sterowniku bramy do 80s :?: Wg instrukcji Nice Wigo to max wartość ustawień tego parametru :?:
Powinno być ok, tylko nadal potrzebujesz mieć podłączony czujnik otwarcia, który poprawnie pokazuje stan
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Niestety po wydłużeniu czasu automatycznego zamknięcia bramy do 80s i tak , sterownik zamknął ją po 20s :( Jakieś sugestie jak to ogarnąć , żeby zadziałało otwieranie głosowe w GH i automatyczne zamknięcie :?:
PS. Jak podłączę ten dedykowany czujnik otwarcia to jaki stan ma pokazywać żeby było ok, bo już mam mętlik w głowie? Skoro to czujnik otwarcia, to otwarcia przy otwartej bramie, czy zamknięcia przy zamkniętej, sory za głupie pytanie ;) :?:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czujnik otwarcia ma pokazywać otwarcie jak tylko brama się otworzy choćby na centymetr.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: wt wrz 14, 2021 5:37 pm Czujnik otwarcia ma pokazywać otwarcie jak tylko brama się otworzy choćby na centymetr.
Ale co to da, jeśli automat bramy zamyka się po 20s? Serwer chyba sprawdzał czy udało się wykonać akcję po 60s, tak?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Właśnie sam nie wiem, dlaczego pomimo ustawienia w centralce Nice czasu zamknięcia na 40s, po podłączeniu czujnika i tak zamyka ją po 20s. Po odłączeniu czujnika zamyka się po 40s, coś tu nie gra, tylko co, to pytanie dla Was Panowie :?:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli spróbujesz otworzyć głosowo bramę to serwer sprawdza po 60 sek. czy brama się otworzyła. Jeśli nie to ponawia próbę i tak kilka razy. Jeśli w między czasie Twoja automatyka zacznie ją zamykać to serwer za chwilę ponowi jej otwarcie i tak w koło.

Na chwilę obecną masz dwa rozwiązania:
1. Wyłącznie automatycznego zamykania
2. Rezygnacja z komend głosowych w Supli i harmonogramów (ewentualnie harmonogramy be ponawiania)

Mamy zamiar wprowadzić w Supli możliwość ustalenia ilośc powtórzeń. Wtedy będziesz mógł ustawić aby serwer nie ponawiał
prób otwarcia/zamknięcia i problem się rozwiąże. Po wyłączeniu ponawiania będziesz mógł używać komend głosowych przy włączonym automatycznym zamykaniu.

Nie wiem jednak kiedy ta opcja się pojawi.
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Bardziej zależy mi na otwieraniu głosowym i zamykaniu automatycznym. Opcja z możliwością edycji ponawiania "prób" do serwera, to super sprawa, czekam z niecierpliwością na jej jak najszybsze wdrożenie , pozdrawiam :)
PS. Witam, wszystkich. Małe sprostowanie z mojej strony. Po zamontowaniu czujnika otwarcia, na stałe w bramie ( czujnik w jednym skrzydle, magnes w drugim ) problem zniknął :D Przyczyna - niestabilne połączenie przewodu jack 3.5mm z wejściem w Sonoff. Wszystko działa jak należy, łącznie z otwieraniem głosowym przez GH ;)
https://zapodaj.net/bb1798f96d089.jpg.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”