Strona 1 z 1

Sterownik do rolety rzymskiej

: pt lut 01, 2019 7:37 am
autor: Andreas112
Panowie z racji iż nie wiem gdzie dokładnie zadać to pytanie, zadam je tu(w miarę możliwości proszę przenieść).
Zrobiłem sterownik do rolety rzymskiej z zastosowaniem przekaźników do lewo/prawo (góra/dół) a jako napęd wykorzystałem servo MG996 (360 stopni) i dwa przekaźniki.
Wsad od espablo "rollershutter-module-firmware-2.6" całość pięknie śmiga...............ale...po kilku przejazdach góra dół rozjeżdża się z braku sprzęgła albo raczej stopu serva.
Z racji iż mechanizm serva ma minimalny opór i roleta po wyłączeniu zasilania jedzie jeszcze przez około sekundę, czy to w górę czy w dół moje pytanie brzmi: Czy istnieje możliwość dodania funkcji Stop na 100% otwarty i 100% zamknięty? To znaczy roleta jedzie przez np:19sekund w góre ma 100% i następuje np 0.5 sekundowa zmiana przekaźnika na 0.5 sekundy celem zatrzymania. Próbowałem tego rozwiązania ręcznie i mam wrażenie że docelowo wystarczy. Dodam jeszcze że przekopałem kilka podobnych tematów ale nie znalazłem akurat odpowiedzi na moje pytanie (pewnie ślepy jestem). Jeżeli macie natomist jakieś inne rozwiązanie to chetnie przyjmę wszystkie sugestie, a chciałbym przerobić wszystkie (5) rolet docelowo na ten właśnie sposób. Wykonałem już 4 wersje płytek do tego przedsięwzięcia 3Xprzekaźnik i 1X L9110 domyślam się że na L9110 będzie to łatwiejsze do wykonania ze wzgłedu na czas reakcji.

Re: SUPLA Scripts & Google Assistant

: pt lut 01, 2019 7:50 am
autor: cino111
Niestety nie pomogę, ale mógłbyś dać parę zdjęć i opis jak to zrobiłeś? Też myślałem o roletach, ale nie wiem jak to mechanicznie wykonać. Skąd i jakie podzespoły. Może byś założył temat :?:

Re: SUPLA Scripts & Google Assistant

: pt lut 01, 2019 8:15 am
autor: Andreas112
Jasne postaram się w wolnej chwili podesłać jakieś zdjęcia, z tym że na chwilę obecną to mam to w wersji bez opakowania czyli testowa ze względu na mały fuck-up przy robieniu płytki. Natomiast na dniach powinny mi już przylecieć płytki z Easyeda (Chiny) wię wrzucę przed i po składaniu. A co do materjałów To :
1.Servo MG966R
https://www.ebay.co.uk/itm/2PCS-MG996R- ... :rk:1:pf:0

2.D1 Wemos V.3

https://www.ebay.co.uk/itm/D1-Mini-Node ... :rk:3:pf:0

3. Przekaźniki 5V

https://www.ebay.co.uk/itm/5-Multicomp- ... 2749.l2649

4.Projekt własnej płytki dzięki

https://easyeda.com/ i to nie jest krypto-reklama :lol:

Ne easyeda dopiero się uczę.......ale za wykonanie 10-u płytek z przesyłką wynisło mnie nieco ponad 6 funtów czyli około 30PLN a jakość jest naprawdę super (według mnie)jak na amatorskie zabawy. No a tak naprawde to wszystko zaczeło się jak zwykle niewinnie od uszkodzonego sterownika rolety garażowej. Kolega mi podpowiedział że widział coś takiego jak SRW-01 a dalej to już ............:)

Re: SUPLA Scripts & Google Assistant

: pt lut 01, 2019 12:03 pm
autor: szabel99
Jeżeli chodzi o zatrzymywanie się rolet na 100% w jedną i drugą stronę to masz dwa rozwiązania, kontaktrony jako krańcówki lub zwykłe krańcówki oparte na switchach. Pod tym adresem masz jak to powinno wyglądać stosując krańcówki. Jak przyjdą do mnie serwa mam zamiar zastosować w kolejnych roletach właśnie takie rozwiązanie. W tej chwili mam sterowane czasowo z supli, też się trochę rozjeżdżają ale korygować muszę maksymalnie raz na tydzień, więc krzywdy nie ma.

viewtopic.php?f=9&t=2531&start=50

[EDIT]

Temat na pewno powinien zostać przeniesiony w inne miejsce :)

Re: SUPLA Scripts & Google Assistant

: pt lut 01, 2019 4:20 pm
autor: Andreas112
No właśnie zapomniałem dodać że krańcówki nie wchodzą (narazie) w grę. Ale dzięki piękne za odpowiedź i radę.