Strona 1 z 1

czujnik zalania

: czw lut 07, 2019 11:02 am
autor: flowerek
Powracam z tematem.

Ponieważ mam już "ogarnięty" pomysł na sterowanie zaworem wody tj. zawór 12V (3 kabelki) + moduł InCan też na 12V czyli bezpiecznie :) (alternatywa na 230V to zawór wody 230V + SRW-01 Zamela)

potrzeba mi teraz działającego czujnika zalania...przeglądałem forum ale nie znalazłem nigdzie opisu, że ktoś już zmajstrował takowy i działa.
Może źle przeglądałem forum...czy ktoś ma już działający czujnik zalania? taki który w momencie wykrycia działania wywoływałby scenę (na supla.fracz.com) która to zamykałaby zawór.

Tak sobie obmyśliłem ze na zwykłym sonoffie basic z softem button być może dałoby się to zrobić...tylko gdzie, jak i jaki podłączyć czujnik wilgoci zeby to zadziałało??

Re: czujnik zalania

: czw lut 07, 2019 4:05 pm
autor: Sibikk
Cześć Ja próbóję sklecic cos na bazie Tego ustrojstwa Ale ostatnio kiepsko z czasem. Zamisat fotorezystora dajesz swoją sondę i masz regulacje czułości. Minus większości gotowych czujników jest to że są punktowe, próbowałem już różnych rozwiązań żeby rozszeżyć pole detekcji, od drutu przez taśmę do elektrycznego pastucha wszystkie maja jakieś wady i nie zawsze działały :x

Re: czujnik zalania

: czw lut 07, 2019 4:15 pm
autor: flowerek
Wydawalo mi sie ze taki punktowy w przypadku standardowego domu wystarczy. Tzn trzeba go umiescic pod punktami wody (zlewozmywak, umywalka). Zazwyczaj na podlodze są plytki zazwyczaj wypoziomowane...wiec jakakolwiek nieszczelnosx bedzie powodowac powstawanie rozrastajacej sie kaluzy wody i w koncu czyjnik ja zlapie.

Nie majac wiedzy z zakresu elektroniki nie potrafie dobrac jakiegos gotowego czujnika (np. najprostrzego rezystancyjnego na zasadzie 2 oddalonuch od siebie iglic) i wykombinowac jak to podlaczyc do sonoffa zeby uruchamialo scene.
Potrafie sobie jedynie to polutowac wg schematu, wgrac oprogramowanie i skonfigurowac w skryptach kolegi @fracz.

😁

Re: czujnik zalania

: czw lut 07, 2019 7:43 pm
autor: flowerek
coś takiego jest u chińczyków
http://www.neocoolcam.net/en/home/40-co ... ated.html

zastanawiam się czy przypadkiem podobnie jak ich wifi plug - który już udało się osuplować
http://www.neocoolcam.net/en/home/39-ne ... phone.html
nie jest oparte na esp8266??
moze wówczas dałoby się dobrać jakiś soft i mielibyśmy czujnik zalania do supli :)