SUPLA Scene Lanuncher - Sprzęt

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Śledząc różne wątki na tym forum i sukcesywnie wdrażając u siebie różne koncepty. Wpadłem na kolejny pomysł :D

Chciałbym u siebie zastosować taki oto "Scene Launcher", który będzie wbudowany w system ramkowy i będzie spójnie wyglądał z resztą osprzętu elektrycznego, który mam w domu.

Widoczny układ graficzny wydrukowany, zalaminowany oraz przyklejony taśmą dwustronną na brzegach do zaślepki z systemu ramkowego. Pod odpowiednią grafiką będzie wystawał mikrostyk.

Niestety nie ma na forum gotowego wsadu firmware :)
To musiałoby być coś w rodzaju softu jak u kolegi @elmaya, ale z obsługą scen by @fracz bo niestety linki bezpośrednie jeszcze nie obsługują scen.
...i tutaj prośba do kolegów, pomoże mi ktoś? :D
Najlepiej firmware dla Wemos'a D1 mini
Załączniki
scene-launcher.jpg
scene-launcher.jpg (37.67 KiB) Przejrzano 3354 razy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Sceny od @facz możesz wklepać bez autoryzacji publiczne do softu kolegi @elmaya powinny zadziałać
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

wojtas567 pisze: pn mar 04, 2019 12:59 pm Sceny od @facz możesz wklepać bez autoryzacji publiczne do softu kolegi @elmaya powinny zadziałać
hmm :) no to muszę to sprawdzić. Czekam tylko na Wemos'y z chin i składam to wszystko do kupy.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak masz jakikolwiek wolny ESP to wgraj do niego soft i podepnij chociaż jeden sw i sprawdź.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Bardzo ciekawy pomysł, ja bym tam widział TFT Touch :D
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

michael pisze: pn mar 04, 2019 1:03 pm
wojtas567 pisze: pn mar 04, 2019 12:59 pm Sceny od @facz możesz wklepać bez autoryzacji publiczne do softu kolegi @elmaya powinny zadziałać
hmm :) no to muszę to sprawdzić. Czekam tylko na Wemos'y z chin i składam to wszystko do kupy.
na 100% chodzi : do ESP12E wgrałem "6 direct links 60 chars" i testowałem najpierw z direct linkami z clouda i skryptami fracza - chodziło. Teraz korzystam z linków IFTTT i chodzi bez żadnych problemów bardzo stabilnie.
Jedyny problem jaki miałem na początku to taki ze elemaya zdefiniował długość linków na 40 znaków i to się nie mieściło . Poprawił to na 60 znaków i teraz jest ok .
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

wsosniak pisze: pn mar 04, 2019 1:43 pm na 100% chodzi
No i to jest dla mnie super informacja :) dzięki
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

shimano73 pisze: pn mar 04, 2019 1:24 pm Bardzo ciekawy pomysł, ja bym tam widział TFT Touch :D
TFT byłby dobry bo można już pokombinować i wyświetlić temperatury itp
Ja myślałem o czymś podobnym tylko na dotykowych jak touch sonoff tylko, że zrobić np z 8 dotyków i na szkle wydrukować ładną grafikę.
Pozdrawiam
Wojtek
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

@michael : żebyś nie szukał : te 6 direct links 60 chars (najbardziej stabilna wersja) znajdziesz tu :
viewtopic.php?p=31821#p31821
ale tylko bierz skomplilowaną wersję bo widze że źródła są wklejone stare (40 chars na jeden link).

Twój "magiczny panel" , widze że ma 8 przycisków. Poproś elemaya żeby Ci dorobił extra dwa linki do tej stabilnej wersji , żebyś z dwóch wemosów nie musiał tego składać.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Dzięki :)
Co do dopisania czegoś w kodzie raczej nie będzie problemu bo zrobię to analogicznie do pozostałych wpisów.
Jak tylko to poskładam do kupy to pochwalę się "wynalazkiem".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”