Oświetlenie posesji

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Bernas
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 29, 2019 9:15 am

Witam.

Mam pewien pomysł ale nie wiem jak go zrealizować ( jeżeli w ogóle jest to możliwe ) i mam nadzieję że ktoś bardziej ogarnięty odemnie coś ciekawego wymyśli a mianowicie.

Chcę na podjeździe zainstalować 2 mocne naświetlacze które uruchamiać mają czujki ruchu które jak wiadomo działają przez zadany wcześniej czas ale chciałbym móc również niezależnie od czujników ruchu móc je włączyć za pomocą sonoffa i po potrzebnym czasie wyłączyć, Czy jest to do zrealizowania ?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Wpinasz sonoffa przez driverem (zasilaczem) od naświetlacza i po sprawie. Jedyny mankament takiego rozwiązanie to w apce nie będziesz widział ze naświetlacz świeci jeśli go ktoś uruchomi z czujnika ruchu.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Do się to zrobić pytanie czy światła maja być uruchamiane razem czy osobno czy czujniki są w naswietlaczach czy oddzielnie
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Ja mam taki naświetlać na podjeździe włączany supla i po około 5 min gaśnie sam
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

W tym wątku masz mój schemat na taka funkcjonalność jak chcesz lampy + on/off + brama jest jeszcze inny sposób na rozwiązanie tego

viewtopic.php?f=11&t=2091&hilit=PIR
Bernas
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 29, 2019 9:15 am

dawidd pisze: czw mar 14, 2019 6:06 am Wpinasz sonoffa przez driverem (zasilaczem) od naświetlacza i po sprawie. Jedyny mankament takiego rozwiązanie to w apce nie będziesz widział ze naświetlacz świeci jeśli go ktoś uruchomi z czujnika ruchu.
Twoje rozwiązanie wydaje się być bardzo proste ale czy możesz bardziej organoleptyczni wytłumaczyć laikowi jak to wszystko ze sobą połączyć tak żeby działało w pewnym sensie niezależnie ?
Bernas
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 29, 2019 9:15 am

maffiu pisze: czw mar 14, 2019 6:33 am Do się to zrobić pytanie czy światła maja być uruchamiane razem czy osobno czy czujniki są w naswietlaczach czy oddzielnie
Dwie lampy każda osobno. Lampy są bez czujników będę musiał coś do nich dokupić
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Bernas pisze: czw mar 14, 2019 12:04 pm
maffiu pisze: czw mar 14, 2019 6:33 am Do się to zrobić pytanie czy światła maja być uruchamiane razem czy osobno czy czujniki są w naswietlaczach czy oddzielnie
Dwie lampy każda osobno. Lampy są bez czujników będę musiał coś do nich dokupić
To najprostszą opcją było by dodać czujkę ruchu zwykła 230v (chyba ze masz jakieś inne dziwne napięcia) do każdej lampy + do każdej sonoff i wtedy obwód zamykał by sonoff (supla) lub po wykryciu ruchu czujka wada to ze jak lampa zostanie włączona przez czujkę to nie pojawi się w app jeśli miała by się pojawiać w app konieczne będzie zastosowanie dodatkowego przekaźnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”