Modbus/MQTT w SUPLA

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Post Reply
gosztek

Thu Mar 14, 2019 11:50 am

Witam serdecznie,
chciałem zapytać czy ciężko byłoby dołożyć most dla Modbusa TCP/IP czy MQTT (przykładowo jak linki bezpośrednie). Jest to otwarty, bardzo popularny protokół komunikacji używany w przemyśle - choć coraz częściej w automatyce domowej. Każdy panel przemysłowy, który można zainstalować na ścianie/tablicy rozdzielczej w domu wspiera Modbusa i można w ten sposób dostać się do danych, które z urządzeń przesyłane są do chmury Supla. Kilka razy spotkałem sie już z instalacjami w domu gdzie zamontowany był panel HMI Weinteka wspierający zarówno Modbus jak i MQTT.
pzygmunt

Thu Mar 14, 2019 12:07 pm

Póki co nie ma takich planów.
gosztek

Thu Mar 14, 2019 12:30 pm

Też fajna opcja byłaby w celu archiwizacji danych, tworzenia wykresów/raportów np. w systemie SCADA jak darmowa ScadaBR. Jak nie ma takich planów to będzie trzeba spróbować dostać się do tego z poziomu JSON i udostępnić po Modbusie - jak mi się uda to może się pochwalę. A jest w tej chwili jakiś sposób integracji z urządzeniami typu miernik parametrów sieci celem sprawdzania poboru prądu? Większość pracuje właśnie w oparciu o Modbus RTU.
pzygmunt

Thu Mar 14, 2019 12:34 pm

Możesz pobierać dane poprzez restowe api.
Post Reply