Nawadnianie ogrodu - sterowanie elektrozaworem + 2 pytania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

To ja też wypowiem się na temat zaworów Rain Bird...w tym roku zaczynają pracę 3 sezon 4 zawory Rain Bird 100HV i zero problemów. W tej chwili nawet będę zakładał kolejny na wodę pitną przed domkiem, żeby nie mieć stresu związanego z zalaniem domku i każdorazowo też nie wchodzić do studzienki....ponieważ ostatnie takie takie wejście skończyło się dosyć poważną kontuzją kolana, oczywiście przez własną głupotę :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Dzień dobry,
To mój pierwszy post. Muszę przyznać, że Supla uzależnia, tempo rozwoju projektu zachwyca.
Pierwsze rozwiązanie jakie znalazłem dla supli było właśnie nawadnianie ogrodu. Dedykowane rozwiązania są bardzo drogie w porównaniu z potencjalnymi możliwościami.

Czy ktoś zastosował NodeMCU + przekaźniki oraz skrypty wraz z pobieraniem informacji o prognozie pogody (xml regexp) do sterowania elektrozaworami?

Pozdrawiam,
Michał
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Witam,

Ja sterowanie elektrozaworami i pompą załatwiłem poprzez zastosowanie

- 1x sonoff 4ch pro r2 - styki bezpotencjałowe, na 3 kanałach dałem 3 elektrozawory na 24 vac, a na ostatnim pompę na 230vac
- 1x zamel 230 > 24 AC

jeśli chodzi o uruchamianie to wykonałem to poprzez supla-scripts i sceną z opóźnionymi akcjami oraz warunkiem sprawdzającym prognozę pogody z https://www.yr.no

Scenę uruchamiam linkiem z kluczem do sceny z crontaba :)

wszystko śmiga super, jedyny problem który teraz muszę rozwiązać opisałem tutaj: viewtopic.php?f=8&t=4878

ale to wynika prawdopodobnie z problemami z AP który podaje WIFI, jeszcze szukam rozwiązania.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

cosmita pisze: wt cze 04, 2019 12:15 pm Scenę uruchamiam linkiem z kluczem do sceny z crontaba :)
Dzięki za podpowiedź, działa genialnie. Próbowałeś uruchomić własny supla cloud lub script na hostingu?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

Hej,

Mam uruchomione to u siebie lokalnie na raspberry pi 2 :) supla-cloud i supla-scripts, śmiga aż miło
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Dzięki za odpowiedź.
cosmita pisze: wt cze 04, 2019 7:31 pm Mam uruchomione to u siebie lokalnie na raspberry pi 2 :) supla-cloud i supla-scripts, śmiga aż miło
Bez stałego IP nie wchodzi w grę. Mam hosting z ssh i dla mnie byłoby to najlepsze rozwiązanie. Szukam kogoś kto już temat ogarnął.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Arek.kandula
Posty: 389
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Bezpotencjałowy sonoff SV z wgranym sofftem multiboard można zastosować do jednego zaworu do nawadniania
pawbuj
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 8:39 am

@cosmita,

Do sonof 4ch styki na wyjściu są bez napięcia. Co zrobić aby podpiąć elektrozawory RainBirda 24 V. Transformator na każde wyjście?

Może ktoś inny podpowie?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pawbuj pisze: pn kwie 27, 2020 8:54 am @cosmita,

Do sonof 4ch styki na wyjściu są bez napięcia. Co zrobić aby podpiąć elektrozawory RainBirda 24 V. Transformator na każde wyjście?

Może ktoś inny podpowie?
Dajesz jeden zasilacz 24V i to napięcie podajesz na styki "COM" wszyzstkich przekaźników.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
pawbuj
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 8:39 am

Dziękuję za odp.

Rozumiem, że taki zasilacz mogę śmiało wykorzystać?

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-din- ... 4291fbf951
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”