2 przekaźniki, czujnik BME280 i wyświetlacz OLED 128x64

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Szukam osoby, która jest w stanie poskładać to wszystko programowo w całość dla ESP8266.

Taki moduł chciałbym zamontować w pokojach do sterowania oświetleniem oraz do pomiaru temperatury i wilgotności oraz dodatkowo niech będzie i ciśnienia.

W ścianie mam podwójną puszkę w jednej części byłby przełącznik chwilowy, a za nim moduł dopuszkowy natomiast w drugiej części była by zaślepka, a w niej wyświetlacz OLED z czujnikiem BME.

Fajnie jak by to wszystko było konfigurowalne (chodzi o GPIO) tak aby można program wgrywać do różnych obecnych i przyszłych modułów dopuszkowych.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Pozdrawiam
Wojtek
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Jest to połowiczne rozwiązanie i na arduino o którym nie mam zielonego pojęcia. W tamtym temacie jest tylko sam czujnik, a mi zależy aby sterować jeszcze oświetleniem w pokoju.

Chodzi by to było jak w inCan_Easy od Espablo i można było sobie przyporządkować odpowiednie porty GPIO dla danej funkcji.
I nie było kombinacji przy wprowadzaniu nazwy sieci z tego co na szybko wyczytałem to trzeba to wprowadzić w program i dopiero wczytać w ESP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”