Muzyka w łazience

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
vijay2
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:54 pm

Co do multimediów to miałem ten sam problem. Amplitunerem przez Apkę można sterować dopiero po wybudzeniu. Projektor ma funkcję AUTO_ON po podaniu napięcia ale co z tego jak wyłączenie poprzez odcięcie zasilania rozgrzanego urządzenia nie jest zdrowe. Dodatkowo chciałem móc wszystko odpalać i gasić jednym ruchem (sceną). Poszedłem więc w piloty ale na zasadzie dokupienia na ALI zastępczych. Dzięki temu nie tracę normalnego sterowania. Zasuplowałem to Sonoffem PRO. Niskie napięcie zasilania i dodatkowa obsługa przez rf (kolejny pilocik :)) Do Amplitunera jeszcze pilocik nie dopłynął ale Projektorem już steruję. Scenę (dodatkowe zasłanianie rolet, zmianę oświetlenia) odpalam ze skrótu na smartfonie albo skanuję zaprogramowaną naklejkę NFC.
IMG_20190609_092905.jpg
IMG_20190609_092905.jpg (108.45 KiB) Przejrzano 1643 razy
vijay2
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:54 pm

Co do muzyki w łazience to nie korzystam ale na tarasie mam https://pl.aliexpress.com/item/Wireless ... 16410.html
do tego głośniki komputerowe. Żeby zagrało skanuję umieszoną tam naklejkę NFC ona odpala mi flow w Automate, który odpala scenę u Fracza (włącza prąd w gniazdkach) + włącza Spotify na komórce i za mnie wybiera playlistę, włącza losowo, wyszukuje dostępne urządzenia i przełącza dzwięk do tego urządzenia. Plus jest taki, że będzie grało niezależnie od zasięgu komórki. Oczywiście zamiast Spotify można wybrać z dedykowanej do tego Audiocasta Apki prawie, każde polskie i zagraniczne radio. Leci prosto z netu, więc nasza komórka po włączeniu już nie musi być nawet włączona. Istnieje też oryginalny ChromeCast Audio ale jego jeszcze nie przetestowałem - prawdopodobnie działa jeszcze lepiej :D ale jak rok temu kupowałem to M5 kosztował 50% tego co oryginał.
IMG_20190609_100854.jpg
IMG_20190609_100854.jpg (132.96 KiB) Przejrzano 1637 razy
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Jeki87 pisze: ndz cze 09, 2019 7:15 am Może jakiś impuls przez HDMI wybudzi kino ??
Co prawda to już trochę stary post, ale może odpowiedź się przyda. Funkcja prostego sterowania przez HDMI (np. włączania/wyłączania) nazywa się HDMI CEC. Zazwyczaj jest to wykorzystywane w połączeniach wieża -> TV, albo dekoder -> TV, ale może kino umożliwia wejściowy sygnał HDMI CEC.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Napewno się jakoś da włączyć amplituner po HDMI. Mój Xbox S potrafi załączyć TV po HDMI oraz amplituner po Coxial więc jakoś się da. Tylko jak?
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Na stronie Home Assistanta piszą, że można to zrobić wykorzystując "przejściówkę" "HDMI - USB" służącą do sterowania CEC.
https://www.home-assistant.io/integrations/hdmi_cec/
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”