Muzyka w łazience

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
gwizdex
Posts: 5
Joined: Sat Oct 28, 2017 7:22 pm

Post

Witam

Mam pytanie bo przeszło mi po głowie, mianowicie: jest głośnik google, można mu powiedzieć ok google włącz radio takie i owakie i tu jest szansa że załapie i to się stanie :)
a teraz taka moja myśl że zrobić na esp8266 i czujnik światła lub obecności napięcia na żarówce w łazience i wtedy głośnik (cały czas włączony i z dostępem do WiFi) startuje odtwarzanie jakiegoś wcześniej zdefiniowanego radia
Idea wchodzisz do łazienki lub kibelka i gra muzyczka :)
User avatar
maffiu
Posts: 500
Joined: Wed Nov 30, 2016 9:30 pm
Location: Kraków/Skawina

Post

Niewiem jak na GH bo nie mam ale na alexie da się to zrealizować
woytas1
Posts: 117
Joined: Tue Oct 02, 2018 10:34 pm
Location: Krosno

Post

Na GH tylko parowanie z głośnikiem bluetooth ratuje sytuację. I trzeba by komendę wypowiadać do GH a po wejściu do łazienki już by tam grało.Nie sprawdzałem tego patentu z radiem ale Spotify tak działa.
User avatar
o_rany
Posts: 275
Joined: Wed Nov 14, 2018 5:32 pm
Location: Sosnowiec

Post

Czujnik otwarcia, IFTT komenda do Alexy/GH co ma zrobic.
Chyba ze latwiej bez wydatkow na GH czy Alexe: tanie radio zasilane przez przekaznik, czujnik obecności + fracz :)
mareks6
Posts: 260
Joined: Sat Jan 13, 2018 4:39 pm
Location: Opole

Post

Radio w łazience fajna rzecz :-) Ja akurat rok temu remontowałem 2 łazienki i z racji tego iż ciężko byłoby mi temat "osuplować" zrobiłem to w prostszy, chyba tradycyjny sposób:

1. Radio samochodowe, które na stałe jest podłączone do mocnego zasilacza impulsowego 12V (bodajże 15A)
2. Czujka ruchu, która po wykryciu kogoś w łazience podaje zasilanie na mały zasilacz 12V. Ten sygnał z kolei jest podłączony do radia pod zasilanie "po stacyjce".

Efektem tego jest włączenie radia po wejściu kogoś do łazienki na czas ustawiony w czujce.

Co prawda nie znalazłem takiego radia internetowego samochodowego, ale w sumie to wszystko zależy czego kto chce słuchać. Mi RMF'ka wystarcza, a nawet jeśli nie, to jeszcze jest możliwość odtwarzania z innych źródeł w zależności od modelu radia samochodowego (jak chociażby przez BT).


Być może, kiedyś zmienię to na coś "osuplowanego" :-)
Gucio2607.
Posts: 508
Joined: Tue Aug 22, 2017 1:56 pm

Post

Ja mam taki zestaw
Screenshot_20190602-162415.jpg
Screenshot_20190602-162424.jpg
Całość podpięte poprzez sonoffa i do tego google home mini. Rano po odblokowaniu telefonu sonoff włącza wzmacniacz i wtedy już google jest gotowy żeby puścić muzykę na głośnikach..Myślę żeby dodać aplet w IFTTT że po komendzie Play zadio Zet to IFTTT będzie od razu włączało sonoffa a google puści na to muzyke
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
mareks6
Posts: 260
Joined: Sat Jan 13, 2018 4:39 pm
Location: Opole

Post

Każdy orze jak może :-)

U mnie wygląda to jak na fotkach poniżej. W pierwszej remontowanej łazience radio umiejscowione jest na tej dostawce z góry (pod kątem 45st w dół) i to był błąd, gdyż jak się okazuje większość radioodbiorników samochodowych (a w zasadzie wszystkie jakie testowałem) ma słabą czytelność na LCD patrząc na nie z dołu. Dlatego w drugiej łazience już to uwzględniając umieściłem radio poniżej oczu (patrząc z góry radia mają dobrą widoczność, wszak w samochodzie często jest radio niżej). Widoczny tam odbiornik IR na fotkach to prowizorka do sterownika RGB. Docelowo odbiornik będzie umieszczony za szklaną szybką i po drugiej stronie płyty/obudowy radia.

Łazienki mam jedną nad drugą o tych samych wymiarach i układzie (w jednej prysznic w drugiej wanna) więc foto sufitu jedno gdyż są identyczne. Widać tam też kawałek zastosowanej czujki ruchu która wszystko uruchamia (radio + podświetlenie RGB).

Zastosowałem głośniki kupione tutaj:

https://allegro.pl/oferta/glosnik-sufit ... 5265775134

Jestem z nich tak zadowolony, że teraz w kuchni (jestem w trakcie remontu) znów montuję te same, lecz 4szt - po jednym w każdym narożniku.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
gwizdex
Posts: 5
Joined: Sat Oct 28, 2017 7:22 pm

Post

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
myślałem że z GH będzie prościej....
W starym mieszkaniu miałem telefon (HTC one X) podpięty przewodem jack-jack do jakiś głośników 2:1 Logitech-a
nad lustrem było oświetlenie z gniazdem 230v załączanym włącznikiem za drzwiami i tu było fajnie bo w głośnik wmontowałem ładowarkę do telefonu i power bank, więc jakoś to działało (telefon na stałe miał odpalona aplikację radia)
nie pochwale się zdjęciami ale nie wyglądało to ładnie ale działało i to bardzo fajnie. Wielkim minusem było to że co jakiś czas trzeba było doładować towarzystwo (zostawić włączone światło w łazience)
Nie raz aplikacja przestała działać wiec trzeba było uruchomić od nowa
W obecnej chwili mam ograniczone pole manewru (wynajęte mieszkanie) i szukam jakiegoś rozwiązania tego problemu
Jeki87
Posts: 91
Joined: Wed Jun 21, 2017 10:29 am

Post

Potrzebuje rozwiązania
Kinem domowym mogę sterować aplikacja LG av remote ale tylko wtedy kiedy jest już wybudzone z Stand-by i połączone z siecią ,
w jaki sposób najprościej włączyć kino z statusu Stand-by np.stykiem zwiernym
Chcę aby kino włączać wyłączać i sterować z smartfonem.
Wiem że mogę
Wlutowac się w pilota
Wlutowac się w przycisk power choć przycisk dotykowy??
Może jakiś impuls przez HDMI wybudzi kino ??
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jeki87
Posts: 91
Joined: Wed Jun 21, 2017 10:29 am

Post

Chcę to odpalać supla,sterować przekaźnikami głośniki wewnętrzne - zewnętrzne ,puzniej sterować z app LG

Return to “Pomysły i koncepcje”