Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Chłopak I ktoś wie jak zrobić taki włącznik zasilania? Chce aby tym włączać/wyłączać zasilanie esp z aku dla wagi aby to nie czerpali niepotrzebnie :
można jeszcze prościej bo tylko z jednym scalakiem czyli tak blaszka połączona z tranzystorem (Darlington najlepiej) i jakimś niedużym kondensatorem z 1uF na bazie a potem do zegara układu CD4017 i do pierwszego ( nie zerowego )wyjścia tranzystor z przekaźnikiem a do drugiego reset scalaka (powrót do "zera") czyli jedno dotknięcie włącz drugie wyłącz
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Slawek77
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2019 7:39 am

Witam,
Zakupiłem taki HX711 Dwukanałowy 24-bitowy moduł czujnika ważenia. Czy jakoś mogę go wykorzystać w tym projekcie? Jeżeli tak to prosiłbym o schemat podłączenie do takich tensometrów jak w tej wadze.
Pozdrawiam,
Załączniki
hx711.jpeg
hx711.jpeg (35.95 KiB) Przejrzano 2300 razy
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Oj kolega coś leniwy , w tym temacie kilka , kilkanaście postów wyżej jest wszystko co potrzeba , jest również mój projekt o wadze do butli Lpg .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Slawek77
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 08, 2019 7:39 am

Chodziło mi jedynie czy taką płytkę HX711 mogę zastosować w projekcie ( w projektach używana była trochę inna - zielona i z 3 parami wyjść). Ale i tak dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Sławek
endi28
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 18, 2021 1:33 pm

Jakie biblioteki są potrzebne bo nie chce się skompilować w arduino ide .Ogólnie bardzo fajny projekt wagi bardzo mi się podoba pozdrawiam
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

endi28 pisze: czw sie 19, 2021 4:54 am Jakie biblioteki są potrzebne bo nie chce się skompilować w arduino ide .Ogólnie bardzo fajny projekt wagi bardzo mi się podoba pozdrawiam
Nie kompiluje się bo było na starej bibliotece SuplaDevice.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
endi28
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 18, 2021 1:33 pm

Witam Jest szansa na wstawienie skompilowanego pliku
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

endi28 pisze: pt sie 20, 2021 4:12 am Witam Jest szansa na wstawienie skompilowanego pliku
Nie ma , ponieważ wpierw trzeba skalibrować wagę osobnym kodem w Arduino a potem kompiluje się właściwy plik z danymi sieci WiFi. Nie potrafię zrobić tak aby kalibracja była razem z GUI interface'm.
Dlatego jest zamieszczony kod kalibracji i właściwego programu.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
endi28
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 18, 2021 1:33 pm

A mógłbyś wstawić kod arduino i biblioteki potrzebne do kompilacji i jakiego arduino ide urzyłeś z góry wielkie dzięki pozdrawiam bardzo fajny projekt
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

endi28 pisze: pn sie 23, 2021 12:12 pm A mógłbyś wstawić kod arduino i biblioteki potrzebne do kompilacji i jakiego arduino ide urzyłeś z góry wielkie dzięki pozdrawiam bardzo fajny projekt
Biblioteki może znajdę...Kod masz w poście na 2 czy 3 stronie.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”