Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

pzygmunt pisze: ndz cze 23, 2019 11:20 am Swoją drogą lepszy byłby abs(weight)
Niby nie powinno być wartości ujemnej, ale jeśliby z jakiegoś powodu wystąpiła (np. przedmiot na wadze, tarowanie i zdjęcie przedmiotu), to chociaż będzie zauważalna :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sugestia abs-a była tylko dla jednostki miar
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: ndz cze 23, 2019 5:22 pm Sugestia abs-a była tylko dla jednostki miar
Tak czy inaczej zrobiłem wartość bezwzględna wartość I przekazywanej jakbym zrzucił parę kilo 😁.
To samo.mam z czujnikiem natężenia światła o który Cię kolego pzygmunt tak męczę o dodanie kanału do cloud
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ku mojemu zdziwieniu żona woli ważyć się na tej zrobionej wadze :shock: niż takiej z obrotowa tarczą.
Może dlatego że jest na telu dokładność 2 miejsc po przecinku :lol:
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

QLQ pisze: śr cze 26, 2019 7:22 pm Ku mojemu zdziwieniu żona woli ważyć się na tej zrobionej wadze :shock: niż takiej z obrotowa tarczą.
Może dlatego że jest na telu dokładność 2 miejsc po przecinku :lol:
To teraz elektrozamek do lodówki i ustawiony limit wagowy ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

No czy elektrozamek wymagany to nie wiemy :) @QLQ nie pokazał żadnego zrzutu ekranu z SUPLI i wagi :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
gigilio
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 10, 2019 7:48 pm
Lokalizacja: Chorzów

Zastanawiam się czy na podstawie czujnika nacisku jak w w/w wadze dało by radę zrobić wagę dla auta od 1000 do 5000kg ?
Prawdopodobienstwo jest zerowe że wygrasz miliona jak nie wyślesz kuponu totolotka...
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

gigilio pisze: czw lip 04, 2019 7:34 pm Zastanawiam się czy na podstawie czujnika nacisku jak w w/w wadze dało by radę zrobić wagę dla auta od 1000 do 5000kg ?
Jeśli zamontowałbyś teoretycznie 100 takich tensometrów i znalazł urządzenie, które miałoby tyle wejść, napisałbyś soft co to wszystko podliczy, to jasne że tak :)

Może są jakieś tensometry do zadań specjalnych, albo inne czujniki, za pomocą których można by taką wagę ogarnąć? Nie wiem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Są tensometry na większy tonaż.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

lesny8 pisze: czw lip 04, 2019 7:46 pm
gigilio pisze: czw lip 04, 2019 7:34 pm Zastanawiam się czy na podstawie czujnika nacisku jak w w/w wadze dało by radę zrobić wagę dla auta od 1000 do 5000kg ?
Jeśli zamontowałbyś teoretycznie 100 takich tensometrów i znalazł urządzenie, które miałoby tyle wejść, napisałbyś soft co to wszystko podliczy, to jasne że tak :)

Może są jakieś tensometry do zadań specjalnych, albo inne czujniki, za pomocą których można by taką wagę ogarnąć? Nie wiem.
A jadąc na przegląd myślisz że jak działają testery tłumienia drgań zawieszenia (mylnie nazywane testerami amortyzatorów) oraz rolki do badania hamulców - właśnie są tam tensometry.
"Tester amortyzatorów" ma po dwa na stronę - waży od razu oś. Wiem bo kalibruję takie sprzęty i uruchamiam, szkolę pracowników SKP.

Odpowiednie tensometry. Tyle że trochę potrafią kosztować :)
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”