Android Auto

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Udało mi się uruchomić SUPLĘ na Android Auto.

https://youtu.be/L-FYGIE7oqM

Szczyt wygody to to nie jest (szczególnie gdy jedną ręką się obsługuje ekran a drugą trzyma telefon który nagrywa filmik :-D). Ale myślę, że to ciekawa alternatywa do gadania do samochodu.

Do działania wykorzystuję aplikację AA Mirror, która przesyła obraz z telefonu na ekran samochodu. Instrukcja: https://www.youtube.com/watch?v=bASKUOCAFWM
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musimy przygotować wersję natywną pod AA aby nie trzeba było robić mirroringu.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Patrząc po liczbie aplikacji które są natywne w AA, to tam chyba trzeba im w złocie płacić żeby zatwierdzili.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Bardzo możliwe
PLF10T
Posty: 232
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 1:08 pm Musimy przygotować wersję natywną pod AA aby nie trzeba było robić mirroringu.
Oj tak!
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Chyba to dobre miejsce i tutaj to "czuć". Gdzieś kiedyś w którymś wątku odnośnie rozwoju aplikacji pisałem propozycję odnośnie poprawy UX przełączników w appkach. Pisałem mniej więcej tak: Uważam, że powinniście dodać możliwość zdefiniowania czy dany przełącznik powinien wymagać "swype" żeby odsłonić guzik on/off czy nie, wystarczyłoby dodać w cloudzie ustawienie za to odpowiedzialne." Dostałem wówczas mniej więcej taką odpowiedź, że przesunięcie jest po to aby sobie przez przypadek bramy garażowej albo drzwi do chałupy nie otworzyć. To jest słuszny argument ale w przypadku oświetlenia w domu swypowanie jest overkillem strasznym. Kto chce powinien móc wyłączyć konieczność odsłaniania buttonów. Jak wówczas rozwiązać?
1. Swype skrajnie w lewo "on" / Swype skrajnie w prawo "off" gui ten sam - eliminujemy tylko drugie kliknięcie.
LUB
2. Buttony on /off zawsze widoczne po bokach i również jedno kliknięcie.

Gdzieś ten temat uciekł ale dla samochodu również byłoby to ułatwienie. JA natomiast wówczas nie dostałem żadnej dalszej odpowiedzi, więc może tutaj ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zostało ustalone, że będzie można ustawić sobie w konfiguracji jak mają działać przyciski.
Tak będzie najlepiej jak sobie każdy będzie mógł ustawić jak chce.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

pzygmunt pisze: pn cze 24, 2019 11:31 am Zostało ustalone, że będzie można ustawić sobie w konfiguracji jak mają działać przyciski.
Tak będzie najlepiej jak sobie każdy będzie mógł ustawić jak chce.
Istnieje jakieś bliżej określone "kiedy" w tym temacie?;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

pzygmunt pisze: sob cze 22, 2019 1:08 pm Musimy przygotować wersję natywną pod AA aby nie trzeba było robić mirroringu.
jakieś wieści w tym temacie ? (to samo pytanie dla CarPlay)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Póki co brak nowych wieści w temacie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”