Strona 1 z 2

Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 7:41 am
autor: Lukasz_171990
Witam kolegów...
Wpadłem na pomysł liczenia ekogroszku poprzez wykorzystanie tarczy z magnesami umieszczonymi na ślimaku i kontraktorze który będzie zbierał informacje o obrotach silnika..powiem jak mi się to widzi ale że jestem słaby z programowania to proszę o wasza pomoc ewentualnie sprostowanie mnie bo może mi się tylko wydawać to takie proste;)
A więc;
Do czoła ślimaka przykrecam tarcze z magnesami w koło co powiedzmy 10 cm i wyżej kontraktor który zczytywal by impulsy...zasypuje cały pojemnik ekogroszkiem żeruje licznik i czekam aż się skończy i widzę ile jest obrotow(impulsow)...i teraz pytanie czy jest możliwość zrobienia takiego oprogramowania żeby w Cloud można było wybrać licznik ekogroszku i PR,zliczyć to na procenty np.200 obrotów ślimaka to jest 100%..I z obrotami żeby ta wartość spadała później w aplikacji...i czy można to zrobić na sonoffa...?pozdrawiam wszystkich i prostować mnie jak by co;)

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 7:43 am
autor: pzygmunt

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 7:49 am
autor: Lukasz_171990
Oo nie wpadłem na to..Ale mogę dostać odpowiedź na moje pytania czyli czy da sie takie coś resetowac jak się np. Skończy ekogroszek i żeby szło od początku?I da się to zrobić na sonoffa basic?

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 8:01 am
autor: pzygmunt
Możesz zrobić przycisk resetujący ale wtedy na wykresie będziesz miał jeden "pik" w dół. Można to też zrobić na sonoff-ie.
Pisz do autora tamtego rozwiązania. Jak ma działający gotowiec to może Ci udostępni.

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 8:15 am
autor: Lukasz_171990
Oki dzięki za info i sorki że zawracam głowę w sumie tym co już jest zrobione...a jeżeli chodzi o ten przycisk resetujacy to w cloudzie on by miał być?

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 8:31 am
autor: pzygmunt
Przy urządzeniu. W cloudzie resetujesz historię.... chyba, że posłużysz się wartością początkową.
Osobiście szedłbym w przycisk resetujący który naciskasz po załadowaniu zbiornika.
Tak czy siak nie wiem jak to się będzie sprawdzać w praktyce z tym resetowaniem.

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 11:26 am
autor: Gang
Ja jeszcze dodam do tematu:
Ja mam piec na pellet i taką funkcję mam wbudowaną. Ale w zasadzie przy każdej zmianie opału jest potrzeba kalibracja.
Więc tutaj tez byś musiał mieć w miarę edytowalny program.
Bo ślimak będzie miał inną wydajność w zależności od wagi (gęstości), wilgotności i frakcji ekogroszku. różnice mogą być na prawdę spore.

Dlatego też pelletu który ma duuużo mniejsza kaloryczność, nie spala się go przecież dwa razy więcej. Bo sterowniki szybciej reagują na zmiany paliwa.

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 1:43 pm
autor: isom
Moim zdaniem czy to przy ekogroszku , czy pelecie zliczanie impulsów ( obrotów ślimaka ) nie sprawdzi się , zawsze będą przekłamania .
Raz slimak poda 4g w 3 sekundy za chwilę trafi się większy groch i będzie 4,3 g . Przy całym zasobniku trzeba się liczyć z dużym błędem.
Ja mam akurat pellet i tak jak przedmówca mam niby wbudowany pomiar zużycia , ale nawet po kalibracji nie było to dokładne , więc zamontowałem w zasobniku dwa czujniki odbiciowe https://www.youtube.com/watch?v=0sleJZTY5sc
I mam coś takiego z powiadomieniem o rezerwie https://drive.google.com/open?id=1-P2hn ... qsyP0ViWHk

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 6:27 pm
autor: Lukasz_171990
Oczywiście macie rację z tym przeklamaniem ale jeżeli weźmiemy sobie rezerwy powiedzmy 20% to już dużo ułatwi zawsze lepsze to niz zagladanie do podajnika ile tam jeszcze zostalo;)

Re: Licznik zużycia ekogroszku

: pt lip 05, 2019 6:34 pm
autor: Simono
Skorzystaj z rozwiązania kolegi cino111 jak ja wtedy zerkasz do Dupki a nie do zbiornika. Jest stosowny wątek z jego pomysłem.