OpenWeatherMap

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Post Reply
jaqub

Wed Aug 07, 2019 7:14 pm

Cześć.

Czy jest możliwość dodania do kontrolera informacji (w postaci wirtualnego kanału) o aktualnej pogodzie z lokalizacji którą mamy skonfigurowaną w Cloud? OpenWeatherMap udostępnia informacje na temat aktualnej pogody (jak i prognozę na 5 dni) za free - trzeba jedynie się zarejestrować.
pzygmunt

Wed Aug 07, 2019 9:45 pm

Pomyślimy
chocoslawo

Tue Aug 27, 2019 4:20 pm

Z racji tego, że czujniki mi nie dojechały to zmodyfikowałem kod dla esp tak aby mi zwracał dane nie z czujnika tylko właśnie OWM. Takie trochę wstrzykiwanie danych na około ale działa na tyle dobrze iż nie dodam osobnych czujników temperatury i wilgotności u siebie zwłaszcza iż nie trzeba stawiać dodatkowego esp tylko dorzucić kod do czegokolwiek innego. Jest tam sporo więcej danych do pobrania jak np wartość uv, siła i kierunek wiatru ale brakuje odpowiednich kanałów w Supli. Chwilowo z racji przeprowadzki odłączone ale wróci niedługo :)
maffiu

Tue Aug 27, 2019 8:37 pm

chocoslawo wrote:
Z racji tego, że czujniki mi nie dojechały to zmodyfikowałem kod dla esp tak aby mi zwracał dane nie z czujnika tylko właśnie OWM. Takie trochę wstrzykiwanie danych na około ale działa na tyle dobrze iż nie dodam osobnych czujników temperatury i wilgotności u siebie zwłaszcza iż nie trzeba stawiać dodatkowego esp tylko dorzucić kod do czegokolwiek innego. Jest tam sporo więcej danych do pobrania jak np wartość uv, siła i kierunek wiatru ale brakuje odpowiednich kanałów w Supli. Chwilowo z racji przeprowadzki odłączone ale wróci niedługo :)
Kolega się podzieli czymś więcej czy tylko tak chciał się pochwalić ;)
chocoslawo

Wed Aug 28, 2019 5:08 pm

Się podzieli tylko skończy temat przeprowadzki bo nie mam pojęcia co gdzie jest :)
uchnast.michal

Tue Sep 03, 2019 7:52 pm

Świetnie działa, na podstawie tagu symbol i wartości od 500 do 531 można określić prawdopodobieństwo opadów, intensywność. W połączeniu ze średnią temperaturą i zachmurzeniem określić czy nawadnianie ma się uruchomić i na jak długo. Dzięki za info o tym API ;)
QLQ

Sun Sep 29, 2019 7:57 pm

chocoslawo wrote:
Kolega miał udostępnić kod a temat umarł.
Post Reply