OpenWeatherMap

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
jaqub
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 07, 2019 10:17 am

Cześć.

Czy jest możliwość dodania do kontrolera informacji (w postaci wirtualnego kanału) o aktualnej pogodzie z lokalizacji którą mamy skonfigurowaną w Cloud? OpenWeatherMap udostępnia informacje na temat aktualnej pogody (jak i prognozę na 5 dni) za free - trzeba jedynie się zarejestrować.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pomyślimy
chocoslawo
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 9:09 pm

Z racji tego, że czujniki mi nie dojechały to zmodyfikowałem kod dla esp tak aby mi zwracał dane nie z czujnika tylko właśnie OWM. Takie trochę wstrzykiwanie danych na około ale działa na tyle dobrze iż nie dodam osobnych czujników temperatury i wilgotności u siebie zwłaszcza iż nie trzeba stawiać dodatkowego esp tylko dorzucić kod do czegokolwiek innego. Jest tam sporo więcej danych do pobrania jak np wartość uv, siła i kierunek wiatru ale brakuje odpowiednich kanałów w Supli. Chwilowo z racji przeprowadzki odłączone ale wróci niedługo :)
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

chocoslawo pisze: wt sie 27, 2019 4:20 pm Z racji tego, że czujniki mi nie dojechały to zmodyfikowałem kod dla esp tak aby mi zwracał dane nie z czujnika tylko właśnie OWM. Takie trochę wstrzykiwanie danych na około ale działa na tyle dobrze iż nie dodam osobnych czujników temperatury i wilgotności u siebie zwłaszcza iż nie trzeba stawiać dodatkowego esp tylko dorzucić kod do czegokolwiek innego. Jest tam sporo więcej danych do pobrania jak np wartość uv, siła i kierunek wiatru ale brakuje odpowiednich kanałów w Supli. Chwilowo z racji przeprowadzki odłączone ale wróci niedługo :)
Kolega się podzieli czymś więcej czy tylko tak chciał się pochwalić ;)
chocoslawo
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 9:09 pm

Się podzieli tylko skończy temat przeprowadzki bo nie mam pojęcia co gdzie jest :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Świetnie działa, na podstawie tagu symbol i wartości od 500 do 531 można określić prawdopodobieństwo opadów, intensywność. W połączeniu ze średnią temperaturą i zachmurzeniem określić czy nawadnianie ma się uruchomić i na jak długo. Dzięki za info o tym API ;)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

chocoslawo pisze: wt sie 27, 2019 4:20 pm Z racji tego, że czujniki mi nie dojechały to zmodyfikowałem kod dla esp tak aby mi zwracał dane nie z czujnika tylko właśnie OWM. Takie trochę wstrzykiwanie danych na około ale działa na tyle dobrze iż nie dodam osobnych czujników temperatury i wilgotności u siebie zwłaszcza iż nie trzeba stawiać dodatkowego esp tylko dorzucić kod do czegokolwiek innego. Jest tam sporo więcej danych do pobrania jak np wartość uv, siła i kierunek wiatru ale brakuje odpowiednich kanałów w Supli. Chwilowo z racji przeprowadzki odłączone ale wróci niedługo :)
Kolega miał udostępnić kod a temat umarł.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
chocoslawo
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 9:09 pm

Od razu umarł. Niestety życie namieszało i dopiero w święta miałem czas na cokolwiek. Gdzieś kod dla supli posiałem ale mam ten na którym żerowałem. Ja wykorzystywałem tylko temperaturę ale nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć ciśnienia, wilgotności czy ostrzeżeń o UV :) Dokładność? Cóż - nie jest idealna bo być nie może, gdyż OWM trianguluje wyniki na podstawie dostępnych danych. Mi do moich celów wystarcza ale trzeba pamiętać, że nie jest to stacja pogodowa.
https://pastebin.com/ZED8vTGT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”