czujnik zalania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
dobo

Thu Sep 05, 2019 7:33 pm

Ja zbudowałem sobie czujki zalania na bazie tego https://sklep.avt.pl/avt1433.html zestawu. Taka czujka w stanie czuwania pobiera śmiesznie mały prąd, a zasilanie 3V.
Mam pociągnięte przewody w miejsca gdzie są przyłącza wodne. Zamysł jest taki, że wyjście buzera (którego nie montowałem) ma sterować atmegą i sterować zaworem z wodą.
Ale można było by parę takich czujek oraz 1 przekaźnik do sterowania zaworem podłączyć do ESP z zaimplementowaną w przyszłości funkcją powiadomienia, całość zasilana z 3,3V.
Żeby wykonać taką czujkę potrzebny jest jeden tranzystor, jeden rezystor i parę goldpinów.
flowerek

Fri Sep 06, 2019 7:57 am

Mamy różne spojrzenia :D

ja myślałem o łatwym wykorzystaniu istniejącego już sprzętu. czyli ten coolcam + alternatywny soft który jakoś sobie poradzę żeby tam wgrać (coś tam potrafi przylutować i krok po kroku wgrać)
zaleta taka ze gotowe (obudowa, łatwo dostępne) i powtarzalne
wada pewnie drogie (relatywnie) w stosunku do własnego projektu

koledzy przeszli już do "projektowania" własnych rozwiązań - i fajnie, tyle że to nie dla mnie

moja optyka (jako człowieka który chce sobie budować smarthouse a nie tworzyć nowe urządzenia od podstaw) jest taka, zeby albo kupić coś gotowego (zamel) albo przerobić hińczyka i cieszyć się, że mam nową zabaweczkę
z mojego punktu widzenia (i na moją ograniczoną wiedzę z zakresu elektroniki i programowania) trochę projekt Supla dla mnie się zatrzymał. mam już wszystkie rolety, bramy, furtki, sterowanie ogrzewaniem i kilkanaście punktów świetlnych....i co dalej?
brakuje mi m.in zaworów wody i gazu, czujek ruchu, gazu, czadu...licznika nie montuję zeby się nie denerwować :D (wolę rachunek zobaczyć raz i szybko zapomnieć)
no i czekam na sceny i powiadomienia :)
Post Reply