Supla - MQTT - Dashing

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

desaint pisze: ndz lis 24, 2019 1:51 am Rewelacja!!!!

Bridge supla<-->MQTT jest zajebisty. Brawo.
To jest to czego mi trzeba bo nie ma tego w supli a logika to jedna z najważniejszych rzeczy inteligentnego domu.
Właśnie skończyłem to instalowac i konfigurować, nie powiem że kłopotów nie było ale jakoś poszło.
Dodam, że jak ktoś woli to jest biblioteka PHP do mosquito i można kontrolować wszystkie kanały i zrobić sobie własną logikę bardzo prosto. Nie instalowałem dashboardow już bo późno było.
Tak więc uważam że ten bridge+mosquito+biblioteka PHP i można zdziałać wiele rzeczy.
BTW, jak będą sceny w supli to będzie to wysyłalo powiadomienia do mqtt? Powiadomienie jedno o scenie czy kilka o każdym elemencie sceny?
Z SUPLĄ wszystko jest możliwe! 🙂

Jeśli powiadomienia o scenach będą przesyłane do klienta to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić taki topic, który będzie przesyłał je do MQTT. Teraz już mógłbym dodać tam publikowanie o tym że inny klient zmienił stan kanału (tak jak to ma miejsce w aplikacji na telefon). Jeśli tak będzie z scenami to nie ma problemu.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

ale, nie wysyla mi powiadomien z czujnikow, np otwrcia bramy.
w ogole nie dodaje kanalow, do publish. z urzadzenia BRAMA czytuje tylko kanal przekaznika, nie zaczytuje sensorow :/
Kaowiec
Posty: 78
Rejestracja: śr lip 26, 2017 8:15 am
Lokalizacja: Czernichów

desaint pisze: pn lis 25, 2019 12:14 am ale, nie wysyla mi powiadomien z czujnikow, np otwrcia bramy.
w ogole nie dodaje kanalow, do publish. z urzadzenia BRAMA czytuje tylko kanal przekaznika, nie zaczytuje sensorow :/
Wysyła :)

garagedoor, doorlock i gate w brokerze mqtt widzisz tak:

Kod: Zaznacz cały

{"id": 670, "hi": 0, "sensor_1": 1, "online": 1}
"sensor_1": 1 - to Twój czujnik otwarcia, przypisany do np. bramy
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Hmmm, a gdzie to jest zapisane że ten sensor to sensor_1?
Zrobilem sobie do debuga payload z supla-mqtt i nic takiego tam nie ze żeby wysłał.
Poza tym, po uruchomieniu robi publishing i tam nie ma tych kanałów z sensorem...
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

desaint pisze: pn lis 25, 2019 12:14 am ale, nie wysyla mi powiadomien z czujnikow, np otwrcia bramy.
w ogole nie dodaje kanalow, do publish. z urzadzenia BRAMA czytuje tylko kanal przekaznika, nie zaczytuje sensorow :/
W payload bramy powinien być widoczny sensor_1. Jeśli nie ma to zrób git pull na źródłach i jeszcze raz kompilacja bo nie pamietam czy wgrywałem to do Supli przed czy po Twojej instalacji :)

Sensory są przypisane do kanałów i ich wartości są publikowane w payload kanałów.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

no to faktycznie, mialem wczesniejsze.
ale:

Kod: Zaznacz cały

Building file: ../src/client_loop.cpp
Invoking: Cross G++ Compiler
g++ -D__DEBUG=1 -D__NO_USER -D__NO_DATABASE -I/usr/src/openssl/include -O0 -g3 -Wall -fsigned-char  -c -fmessage-length=0 -MMD -MP -MF"src/client_loop.d" -MT"src/client_loop.o" -o "src/client_loop.o" "../src/client_loop.cpp"
In file included from ../src/client_subscriber.h:25,
                 from ../src/client_loop.h:32,
                 from ../src/client_loop.cpp:19:
../src/json/jsoncons/json.hpp:10:10: fatal error: jsoncons/basic_json.hpp: Nie ma takiego pliku ani katalogu
 #include <jsoncons/basic_json.hpp>
          ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
co musze doinstalowac?
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Robisz build Debug? Czy Release?
Zrób Release
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2019 6:39 am przez Beku, łącznie zmieniany 1 raz.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Debug :)
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

desaint pisze: pn lis 25, 2019 6:39 amDebug :)
Zrób release
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

ten sam blad.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”