Historia temperatur - supla.fracz.com

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Niumen
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 06, 2019 9:22 pm

Dzień dobry :)
Dotyczy "Historia temperatur" na supla.fracz.com.

1) Używam Sonoff basic tylko z DS18B20 i podziałka z prawej strony - wilgotność - jest w tej sytuacji zbędna.
Miło by było gdyby podziałki były konfigurowalne - np. checkboxy na dole z etykietami temperatura, wilgotność, lub inne np. litry, kg.
Wiem że są tacy co używają DHT11/AM2301, natomiast moim skromnym zdaniem z prawej strony powinna być temperatura bo na
wykresach z np. analizy pracy źródła ciepła zerkamy do jakiej temp. dąży w bieżącej chwili.
Idea z wykresem (może kiedyś samokonfigurowalna grafana) jest świetna, ale brakuje mi w apce SUPLA na androida aby kilka
czujników było na jednym wykresie.


2) Mój laptop ma rozdzielczość 1600x900 i muszę "scrolnąć" aby zobaczyć dolną oś "x" z godzinami (na CHROME).
Proponuję zrobić skalowanie wykresu do wysokości okna przeglądarki, dodam że na szerokość się fajnie skaluje.

3) Racjonalizacja - ESP8266 mógłby obsłużyć wiele czujników na i2c np. kilka DS18B20, warto aby na allegro i ebay pojawiały się takie produkty - obecnie wystawiają się oferty tylko z jednym czujnikiem (Sonoff z wgrana Suplą), niby mała rzecz a ile oszczędności, tylko czy interfejs Supli to ogarnie?

4) Czy wykresy się odświeżają aby pozakazywały statystyki, np. bieżąca godzina? - dot. apka na androida i Supla scripts.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”