Podgląd modułów - GUID, lokalizacja, podpis

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

W cloudzie w zakładce "moja supla" widzimy swoje moduły. Dopóki nie wejdziemy dany moduł, widać jego nazwę, np. BASIC (a często mamy kilka takich samych) i lokalizację. Widać też GUID, ale trudno go raczej zapamiętać. Fajnie byłoby, gdyby było widać podpis. Dzięki temu mielibyśmy większą kontrolę w panelu, bez wchodzenia w każdy moduł.
Pytanie takie mam - czy da się coś takiego uskutecznić?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przecież jest komentarz. Ja sobie podpiszesz moduł, to się wyświetla ;)
moja_supla.jpg
moja_supla.jpg (45.51 KiB) Przejrzano 2477 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Ok, dzięki. Sprawdzałem na różne sposoby, tego nie widziałem. Czasami trzeba drugiej pary oczu jednak. Dzięki, temat do zamknięcia.
piotrekk
Posty: 133
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 7:12 am

HE HE i tym sposobem podpisałem sobie rolety bo też nie wiedziałem że tak można :-)
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Czyli nie tylko ja jestem gapą. Miło :D I miło, że nie tylko mnie ten wpis pomógł.
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

W niektorych softach jest mozliwość wpisania nazwy modulu (zamiast np SONOFF) i to jest OK.
Czy nie lepiej by bylo dac nazwe wlasna na gore dużą czcionką a nazwe modulu nizej jak teraz jest nazwa wlasna?
Byloby to chyba bardziej czytelne. Domyslnie po wgraniu niech bedzie to np SONOFF ale z mozliwoscia zmiany (teraz domyslnie nazwa wlasna jest " ").
W niektorych softach mamy OTA i tez dobrze by bylo miec IP pod nazwą (dzis wyczytalem ze modul bedzie rozglaszal swoje IP oraz mac'a).

CO myslicie o takiej rewolucji wizualnej?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

o_rany pisze: ndz gru 08, 2019 7:01 pm W niektorych softach jest mozliwość wpisania nazwy modulu (zamiast np SONOFF) i to jest OK.
Czy nie lepiej by bylo dac nazwe wlasna na gore dużą czcionką a nazwe modulu nizej jak teraz jest nazwa wlasna?
Byloby to chyba bardziej czytelne. Domyslnie po wgraniu niech bedzie to np SONOFF ale z mozliwoscia zmiany (teraz domyslnie nazwa wlasna jest " ").
W niektorych softach mamy OTA i tez dobrze by bylo miec IP pod nazwą (dzis wyczytalem ze modul bedzie rozglaszal swoje IP oraz mac'a).

CO myslicie o takiej rewolucji wizualnej?
Do serwera da się wysłać tylko jedną nazwę. Rodzaj hw urządzenia nie jest znany. Także taką zmianę można zrobić w jakimś GUI na połączeniu lokalnym z urządzeniem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”