SUPLA - MQTT - Homebridge... i mamy Hej Siri!

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie możesz do tego użyć kanału, który ma ustawioną funkcje "Furtka". Nie będzie to poprawnie działać.
quba223
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 07, 2020 5:07 pm

Użyłem furtki, bo nie wiedziałem jak wywołać komendę "otwórz/zamknij" w konfiguracji HA, czy będzie to "OPENCLOSE"?

EDIT:
Odpowiem sobie sam, nie, "OPENCLOSE" nie działa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

OPEN_CLOSE... ale to i tak nie jest rozwiązanie biorąc pod uwagę jak działa HA.
quba223
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 07, 2020 5:07 pm

pzygmunt pisze: śr mar 03, 2021 9:51 pm OPEN_CLOSE... ale to i tak nie jest rozwiązanie biorąc pod uwagę jak działa HA.
Przyznaje rację, choć musiałem poświęcić kilka godzin by na własnej skórze się o tym przekonać... :D

Pozostaje mi zatem homebridge, ale oczywiście i tutaj nie może się obejść bez problemów...
Homebridge działa, mosquitto również, widzę urządzenia w MQTT Explorerze, ale na żaden sposób nie mogę wysłać do nich komendy.
Nie wiem już sam gdzie robię błąd, łącząc się MQTT Explorerem z HA te same komendy działają, przy homebridge nie, dodam też, że stan czujnika otwarcia jest odczytywany, ale ze sporym opóźnieniem - może to jakiś trop.

/etc/mosquitto/mosquitto.conf wygląda u mnie tak:

Kod: Zaznacz cały

connection bridge-MORDOWEZDZIALAJ

address mqtt30.supla.org:8883
topic supla/# in
topic supla/+/devices/+/channels/+/execute_action out
topic supla/+/devices/+channels/+/set/+ out
remote_username login_mqtt_supla
remote_password hasło_mqtt_supla
bridge_capath /etc/ssl/certs
Wysyłając komendę "OPEN_CLOSE", "OPEN" lub "CLOSE" na poniższy temat nie dzieje się nic...

Kod: Zaznacz cały

supla/login_mqtt_supla/devices/347/channels/701/execute_action
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli używasz publicznej instancji to podłącz się do jej brokera za pomocą MQTT Explorera i sprawdź czy Twój broker przesyła wiadomości.
quba223
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 07, 2020 5:07 pm

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale masz na myśli połączenie się MQTT Eplorerem z mqtt30.supla.org i sprawdzenie czy odbierane są jakieś informacje, tak?

Jeśli to o to chodziło to próbowałem, broker Supli nic nie otrzymuje :/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To znaczy, że Twój klient albo broker nie przesyła wiadomości.
quba223
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 07, 2020 5:07 pm

To wiem, z tym, że nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje, masz może jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czytaj logi. Jeśli to nic nie da to przełącz klienta lub serwer w tryb debugowania... i znowu... czytaj logi.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

pzygmunt jedno pytanie odnośnie urządzeń typu dimmer podpiętych do HA czy homkita. Obecnie w aplikacji supla jest ok, ale podczas używania w HA lub homekit da się sciemnic/rozjaśnić, ale wygląda to tak jakby urządzenie się wyłączało i włączało z nową wartości. Nie jest to płynne. To pewnie raczej jakieś ograniczenie mqtt i tak musi być, ale dla wszystkiego wolałem zapytac czy faktycznie tak to będzie wyglądać??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”