Prostota prostota i jeszcze raz prostota

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Dianthus
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 12, 2019 12:35 pm

Tak mialaby wygladac optymalna wersja inteface.
W tej chwili zeby wlaczyc/wylaczyc trzeba przesunac w prawo/lewo i dotkac.
Mozna to zrobic prosciej.
Ikonka "on". dotkniecie zmienia ikone na "off"
Cos takiego:
Wszystkie istotne informacje w zasiegu palca.
Jak najmniej ruchow.
To pierwsza wersja. Jeszcze trzeba ja dopracowac.
Przemyslec jakie ikony i jakie kolory i jakie funkcjonalnosci w jakies kolejnosci ze wzgledu na oczekiwania/wykorzystywanie.
Załączniki
WIDOK W TELEFONIE
WIDOK W TELEFONIE
supla interface2.jpg (205.49 KiB) Przejrzano 3564 razy
OPIS IKON I FUNKCJI
OPIS IKON I FUNKCJI
supla interface ver4.jpg (577.73 KiB) Przejrzano 3564 razy
8x sonoff basic+czujnik temp, 4x Th16
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Ciekawie to wygląda.
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Wg mnie idea jest jak najbardziej słuszna. Ekrany telefonów są coraz większe, zagęszczenie pikseli także więc zwiększenie liczby informacji i funkcji nie spowoduje utraty wygody i komfortu a wręcz go zwiększy. Domyślam się, że to przesuwanie elementu w bok ma zmniejszyć ryzyko przypadkowego włączenia urządzenia ale z drugiej strony opóźnia te operacje. Zresztą zawsze można dać użytkownikowi możliwość konfiguracji.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Do mnie taka wizualizacja kompletnie nie przemawia, za bardzo "naciapane" :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Do mnie też takie "naciapkanie" nie przemawia. A "schowanie" funkcji zał/wył jak najbardziej słuszne ( już kilka razy po obudzeniu telefonu w kieszeni wykonywałem niechciane połączenia telefoniczne :D
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

Dianthus pisze: czw gru 12, 2019 2:49 am W tej chwili zeby wlaczyc/wylaczyc trzeba przesunac w prawo/lewo i dotkac.
Mozna to zrobic prosciej.
Ikonka "on". dotkniecie zmienia ikone na "off"
Ja tam wolę świadomie zmieniać stany urządzeń. A w takim pojedynczym dotknięciu bardzo łatwo o przypadek. Przemyśl to.
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Tez uważam, ze dwa ruchy są lepsze, bo eliminują przypadek.
Wykres w prawo to tez jedne ruch, tak samo jak ikonka.

Kilkamy w telefonie kilka tysięcy razy, 2 kliknięcia nie zrobią różnicy.

Jedyny co by się przydało w obecnym interfejsie to przesunięcie pozycji na liście po przytrzymaniu. :ugeek:
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Gang pisze: czw gru 12, 2019 9:19 am Jedyny co by się przydało w obecnym interfejsie to przesunięcie pozycji na liście po przytrzymaniu. :ugeek:
To akurat już jest w Issue ;) -> https://github.com/SUPLA/supla-android/issues/4
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Do mnie ta wizualizacja interfejsu też nie za bardzo przemawia. W każdej linii zawsze trzy kanały, czy one sa w jakiejś relacji? Czy to przypadek?

Osobiście myślałem kiedyś nad interfejsem apki. Przesunięcie i puknięcie musi być, a to wymusza nam jeden kanał na linie lub dwa w przypadku TH. Kiedyś trochę rzeźbiłem z upchaniem ilości kanałów na wyświetlaczu i tak się do tego przyzwyczaiłem, że apka w oryginale dziwnie dla mnie wygląda ;)
Z przydatnych zmian to przydałoby się po zwinięciu lokalizacji mieć prezentację stanu kanałów na belce, ale na ile to będzie wtedy czytelne? Jeszcze tego nie wiem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Dianthus
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 12, 2019 12:35 pm

Po pierwsze zmienilem stan belki.
Widac od razu ile jest urzadzen. I ile jest wlaczonych.
Czytelnie?

Oczywiscie ta koncepcja jest skrzywiona tym ze mam tylko urzadzenia z czujnikami temp.
I dla mnie widok aktualnej temp jest drugi najwazniejszy w tej chwili. Na trzecim miejscu wykresy. A na pierwszym oczywiscie aktualny stan wl/wyl.
Dla kazdego co innego bedzie najwazniejsze.
Ale statystycznie jakies elementy bede przewazaly. a reszte mniej istotna mozna schowac.

Przesuw i wl/wyl.
To sa dwa ruchy. I to w przeciwleglym koncu ekranu.
Ale myslac nad Waszymi zastrzezeniami doszedlem do wniosku ze moglby byc dotyk 3 sekundy i lock/unlock.
Plusem jest to ze jest wszytko w jednym miejscu.
Załączniki
supla interface ver2.3.jpg
supla interface ver2.3.jpg (349.63 KiB) Przejrzano 3331 razy
8x sonoff basic+czujnik temp, 4x Th16
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”