Ikona licznika energii i przełącznika razem na przycisku, pomiar chwilowego zużycia na głównym ekranie i inne uwagi

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
blaktro
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 10, 2018 11:00 pm

Witajcie,
mam kilka uwagi odnośnie głównego ekranu interfejsu dla urządzeń z licznikami energii:
1. Ikona pomiary - dodałem swoją do listy, ale po włączeniu programu na tel. widzę jak błyskawicznie podmieniana jest na domyślną, wie ktoś co może być grane?

2. W przypadku urządzeń mierzących temp, pobór energii zabierane są dwa miejsca. Dodałbym jako opcję możliwość umieszczenia wartości z pomiarem na przełączniku urządzenia (z ikoną pomiaru lub tylko wartością). Zobaczcie screena z UI. Trzeba by tylko zdecydować jak wejść w szczegóły pomiaru (pojedynczy/podwójny dotyk lub przytrzymanie ikony/wartości)

https://zapodaj.net/445207b8fa2b8.png.html

3. Na głównym ekranie przydałaby się informacja o bieżącym chwilowym poborze (jako opcja) zamiast o zużytej energii.

3.Wysokość przełączników UI. Wydaje mi się, że wysokość przełączników mogłyby być zmniejszona o 15-20% i nie wpłynęło by to na komfort użytkowania, a częściowo rozwiązało problem z miejscem przy wielu elementach.
Samo przełączanie powinno zostać takie jakie jest, to właśnie ze względu na nie wybrałem Suplę.


Co sadzicie o tych uwagach?
blaktro
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 10, 2018 11:00 pm

4. Jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła, pomocne byłoby dodanie przycisku na górnym, zielonym panelu do zwinięcia/rozwinięcia WSZYSTKICH grup (lokalizacji). Ewentualnie opcja automatycznego zwijania po zamknięciu aplikacji.
Umożliwi to szybkie przeskoczenie do wybranych urządzeń jeśli jest ich sporo na liście.

W aplikacji mobilnej aż prosi się o dodanie ekranu z paroma ustawieniami dostosowującymi UI (domyślnie pozostaje jak jest), m. in:
-wyświetlanie przycisku zwiń/rozwiń grupy lokalizacji
-zwiń wszystkie grupy po zamknięciu aplikacji
-wysokość przełączników (kompaktowe, normalne)
itp
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podstawowa konfiguracja aplikacji będzie się sprowadzała do wprowadzenia adresu email.
Opcje zaawansowane będą przebudowane i tam wprowadzimy możliwość wpływania na UI oraz na to jak aplikacja się zachowuje.
Zajmiemy się tym najwcześniej po wydaniu SUPLI v2.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”