Supla Car info o miejscu pobytu i kradzieży auta

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Witam

Fajnie by było połączyć nadajnik GPS i spiąć go razem z supla o aktualnym położeniu naszego auta i gdyby ktoś chciał nam ukraść śledzić położenie gdzie może się znajdować i użyć powiadomienie fracz z supla script, żeby odrazu przychodziło na tel. Nie wiem czy tak jak w geolokalizacji wyznaczyć strefę z której auto by się oddalalo i odrazu wysłało powiadomienie. Lokalizacja w samochodzie np mogłaby się uzbrajać, gdy przyciskiem z pilota od centralnego zamka wcisniemy dwa razy, auto zamknie się, a potem mrygna tylko kierunki i uzbroi się, kiedyś tak właśnie podłączyłem lusterka z pilota, żeby nie zawsze się składały kiedy podjadę pod market itp to zrobiłem układ, który na dwa impulsy dopiero uruchamiał silniki lusterek podobnie można by było tutaj.
Niestety tu moja wiedza się kończy i nie wiem jak to zasuplować.
emg
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 04, 2020 2:56 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Telefon do auta i AUTOMATE ;).
........._____.........______........______.........

supla: zamel x15, shelly x 16, wemos x4, sonoff
konkurencja: blebox, tuya, nuki
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

W sumie racja prosty i skuteczny sposób :D
local
Posty: 491
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Lepszym rozwiązaniem było by stworzenie czegoś na wzór uniwersalnego zamka centralnego tylko, że z suplą.
Funkcje np. otwierania/zamykanie i stan napięcia akumulatora (dodatkowo).

A wracając do tematu to miało by to sens z 15 lat temu a nie teraz.
W dzisiejszych czasach to chiński jammer GPS kosztuje grosze i autka nie znajdziesz.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Lepszym rozwiązaniem było by stworzenie czegoś na wzór uniwersalnego zamka centralnego tylko, że z suplą.
Funkcje np. otwierania/zamykanie i stan napięcia akumulatora (dodatkowo).
Dla mnie nie bardzo funkcjonalne zanim sięgnę do kieszeni po tel odblokuję wejdę w suple, to szybciej zrobię to pilotem od auta. Przerobienie tego nie jest jakieś specjalne trudne wystarczy zamontować esp8266 wgrać gate żeby dało impuls i w samochodzie odszukać przewody od centralnego zamka i dać na nie impuls i zamek otworzy lub zamknie.
Jeśli chodzi o napięcie to jest jakiś soft gdzieś widziałem na forum, który pokazuje napięcie w supli tylko jak np wemos pożera do 70mA to w samochodzie to nie przejdzie, bo aku po paru dniach nie używania auta będzie coraz bardziej osłabiony. Może jest lub będzie jakiś soft lub płytka, która pozwoli na zainstalowanie w samochodzie esp8266, żeby było oszczędne jeśli chodzi o prąd, chyba że po zapłonie będzie dopiero uruchamiane, ale wtedy możliwośći ograniczone.
Można też zamontować przekaźnik sterowany napięciem, który po spadku napięcia aku w aucie rozlaczy urządzenie żeby nie rozładował aku i zostawił na rozruch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”