Supla Pushover x4 cd

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
nadrop79
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 01, 2021 10:06 am

Witam. Czy macie może jakiś schemat do tego projektu wysyłania powiadomień przy przekroczeniu napięcia . Na którym pinie odbywa się pomiar napięcia. Czy potrzebny jest jakiś dzielnik napięcia. Pozdrawiam
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

piomar2 pisze: śr sty 29, 2020 4:31 pm Witajcie!

To jest kontynuacją viewtopic.php?f=8&t=2601&p=40970&hilit=Pushover.#p40970.

Udało mi się (posiłkując się kodem elmaya - pozdrowienia! ;) ) przygotować program do obsługi powiadomień Pushover z poziomu
supli i przycisków (kontaktronów, krańcówek itp.). Za pomocą 4 wejść D1, D2, D6 i D7 Wemosa mini, do których przyporządkowałem 4 różne sygnały dźwiękowe:bike, alien, bugle i siren. Sygnały wywołuje się zwierając wejścia do masy. Po wgraniu programu resetujemy wemosa i zaczyna on rozgłaszać swoją sieć wifi "Supla_Push". Łączymy się z nią i pod adresem 192.168.4.1 ukazuje się nam menu konfiguracyjne. Musimy je dokładnie wypełnić nazwą ssid swojej wifi, hasłem do wifi, swoją lokalizacją w supli i hasłem do niej, swoją nazwę do clouda, następnie wpisujemy userkey i apitoken uzyskany po zarejestrowaniu się pod tym linkiem "https://pushover.net". Darmowo możemy używać "userkey i apitoken" przez 7 dni. Następnie (jak chcemy używać) musimy uiścić opłatę 5 dolców. Ta opłata jest jednorazowa i do "końca życia".
Następnie moduł rozłączy się i musimy przejść do clouda supli (resetujmy moduł) i włączmy rejestrację w cloudzie. Po pojawieniu się modułu wchodzimy do środka i tam 4 urządzenia ustawiamy na "Otwieranie furtki" na 0,5 sek. Zapisujemy i gotowe. Wciskając "Otwórz" wysyłamy powiadomienie na telefon.
Powiadomień używam od maja 2019 roku i jestem bardzo zadowolony. Działa niezawodnie i błyskawicznie.
Witam. Mam pytanko czy masz może jeszcze ten soft który miał 4 powiadomienia bez opcji włącznika. Ewentualnie 4 powiadomienia i 4 linki bezpośrednie ale nadal bez opcji włączenia, czyli cały czas aktywny bez opcji włącz wyłącz. Drugie pytanie czy dało by się zrobić tak aby w soft miał 4 różne powiadomienia - chodzi mi o dodanie opcji wpisania treści powiadomień. Z góry dziękuje.
https://pietras-81.aqi.eco/
emg
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 04, 2020 2:56 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Kolega piomar2 ostatni post napisał ponad rok temu, nie wiem czy tu zagląda jeszcze
........._____.........______........______.........

supla: zamel x15, shelly x 16, wemos x4, sonoff
konkurencja: blebox, tuya, nuki
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

emg pisze: pn paź 11, 2021 1:39 pm Kolega piomar2 ostatni post napisał ponad rok temu, nie wiem czy tu zagląda jeszcze
Zagląda i służy pomocą. Już wszystko mam o co prosiłem jeszcze raz wielkie dziękuje.
https://pietras-81.aqi.eco/
mlynekg
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 31, 2017 6:39 am

Witam serdecznie

Panowie mam problem z kompilacją gdzie znaleźć taką bibliotekę : #include <ESPEFC.h> // modification of ESP8266HTTPUpdateServer that includes erases flash and wifi credentials

Pozdrawiam
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

Witam, próbował ktoś z poziomu urządzenia wyzwolić własne zapisane dzwięki (Custom Sounds), generalnie interesują mnie dwa własne i jeden standardowy. Z góry dziękuje za pomoc ewentualnie wskazówki.
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Dźwięki ustawiasz w powiadomieniach . Wchodzisz w powiadomienia potem szukasz pushover i w tam ustawiasz swoje dźwięki.
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

W ten sposób wybieram dzwięki z poziomu aplikacji pushover te jakby przez nią narzucone, mnie interesuje zaimplementowanie do softu możliwości wyboru dźwięku własnego.
Załączniki
dzwieki.PNG
dzwieki.PNG (8.34 KiB) Przejrzano 713 razy
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Źle sie wyraziłem , miałem na myśli ustawienia powiadomień w telefonie . Wchodzisz w powiadomienia danej aplikacji a to będzie w przypadku pushover i tam ustawiasz sobie dźwięki z telefonu jakie chcesz.
adamkody
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:33 am

//------------void loop--------------
void loop() {

//-----------------------------------
if (digitalRead(4)==LOW){
pinMode(2,HIGH);
dl=5; //dlugosc sounda tu siren
pushover("GPIO 4",1,"siren");
pinMode(2,LOW);
Serial.println("GPIO 4 LOW");
}
//-----------------------------------
if (digitalRead(5)==LOW){
pinMode(2,HIGH);
dl=7;
pushover("GPIO 5",1,"tugboat");
pinMode(2,LOW);
Serial.println("GPIO 5 LOW");
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”