CNC frezowanie płytek PCB

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Witam

Od jakiegoś czasu męczył mnie temat robienia płytek i postanowiłem, że spróbuję swoich sił z maszyna cnc. Jako, że zawsze lubię stworzyć jakiś projekt oparty o suple włączając w to Wemosa to postanowiłem usprawnić to, ponieważ wcześniej lutowałem coś na drukowanej co nie zawsze wyglądało estetycznie.
Często zdarza mi sie kiedy coś robię to wprowadzam zmiany i fajnie mieć pod ręką możliwość wrzucenia tego na płytkę i zrobienia gotowca.
Nigdy wcześniej nie miałem w ogóle do czynienia z cnc itp maszynę posiadam ponad tydzień więc mam nadzieję że z czasem bardziej opanuje temat.
Elektronika zajmuje się hobbystycznie, a supla wiadomo uzależnia :mrgreen: na początek mały projekt do czujnika gazu. Pytkę robiłem na pękniętym frezie połamałem 10 frezów i 10 płytek zanim się coś udało :mrgreen: ale światełko w tunelu jest :lol:
Załączniki
IMG_20200324_144808.jpg
IMG_20200324_144808.jpg (3.24 MiB) Przejrzano 3950 razy
IMG_20200324_133201.jpg
IMG_20200324_133201.jpg (2.92 MiB) Przejrzano 3950 razy
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

Świetnie to wygląda szacun
PS. Do danej płytki wstawiaj schemat będzie wiadomo do czego jest jak opanujesz temat złoze zamówienie 😀

Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Elektryk Szczecin pisze: wt mar 24, 2020 3:08 pm Świetnie to wygląda szacun
PS. Do danej płytki wstawiaj schemat będzie wiadomo do czego jest jak opanujesz temat złoze zamówienie 😀
Nie ma problemu będziemy robić muszę tylko zaopatrzyć się w większą ilość frezów :mrgreen: Już dostawa idzie do mnie odpowniech frezów.
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

I co płytkę też wyciąłeś frezem? :roll:
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Brałeś krajową czy z ali...... ?
Ja planowałem zakup tego https://pl.aliexpress.com/item/40002965 ... hweb201603_
ale przy obecnym kursie dolara się wstrzymuję. Szukałem tego modelu z wysyłką z Europy by nie dowalili przy dostawie kolejnych $$ ale na razie nic takiego nie ma na magazynach.
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

piomar2 pisze: wt mar 24, 2020 5:33 pm I co płytkę też wyciąłeś frezem? :roll:
Tak wszystko jednym frezem zrobiłem scieżki, otwory chociaz otworów nie polecam frezem, ale narazie jeszcze nie mam wierteł, lepiej wiertłem bo frez ma stożek i poszerza otwór kiedy dajemy głebiej i na końcu outline dookoła frezem na 2 razy pojechałem, ale prędkośc ustawiłem ponad połowę mniejszą niż na scieżkach.
dobo pisze: wt mar 24, 2020 5:36 pm Brałeś krajową czy z ali...... ?
Ja planowałem zakup tego https://pl.aliexpress.com/item/40002965 ... hweb201603_
ale przy obecnym kursie dolara się wstrzymuję. Szukałem tego modelu z wysyłką z Europy by nie dowalili przy dostawie kolejnych $$ ale na razie nic takiego nie ma na magazynach.
Mi kolega piomar2 doradził w sprawie frezarki, bo kompletnie nie wiedziałem co wybrać i zainspirował mnie do tematu frezarki i nie żałuje.
ja kupiłem taką i dostawa z EU żadnego Vatu i cła nie było i dostawa 6 dni do domu.

https://www.aliexpress.com/snapshot/.ht ... 9506536156
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Link nie działa ale ze zdjęcia wiem jaką zakupiłeś.
Ta z linka, który podałem ma mocniejszy silnik (200W) i lepszy uchwyt na frezy oraz bardziej sztywną konstrukcję na czym mi zależy.
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2020 5:57 pm przez dobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

No i @Zibi opracował nowatorską metodę wykonywania obwodów drukowanych. Co ciekawe, projekt obwodu zaciąga z EasyEDA :D
Do prostych PCB, gdzie można zastosować dosyć grube ścieżki całkiem fajne :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Robert Błaszczak pisze: wt mar 24, 2020 5:56 pm No i @Zibi opracował nowatorską metodę wykonywania obwodów drukowanych. Co ciekawe, projekt obwodu zaciąga z EasyEDA :D
Do prostych PCB, gdzie można zastosować dosyć grube ścieżki całkiem fajne :)
Do prostych się nada ale do bardziej skomplikowanych to według mnie tylko metoda fotochemiczna lub profesjonalna np. JLC

Też jestem napalony na frezareczkę jak szczerbaty na suchary :)
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Robert Błaszczak pisze: wt mar 24, 2020 5:56 pm No i @Zibi opracował nowatorską metodę wykonywania obwodów drukowanych. Co ciekawe, projekt obwodu zaciąga z EasyEDA :D
Do prostych PCB, gdzie można zastosować dosyć grube ścieżki całkiem fajne :)
Dokładnie tak, Easy Eda :mrgreen:
Robercie zainspirował mnie Twój poradnik na stronie i zacząłem zabawę z nim i myślalem jak go wciągnąć do tego projektu, bo programik fajny.
dobo pisze: wt mar 24, 2020 5:55 pm Ta z linka, który podałem ma mocniejszy silnik (200W) i lepszy uchwyt na frezy oraz bardziej sztywną konstrukcję na czym mi zależy.
Nie porównujmy tych maszyn, która ma mocnieszy silnik itp sama różnica w cenie mówi za siebie. Ja swoją szukałem i dostosowałem do swoich potrzeb taka w zupełności mi wystarczy. Profesjonalizmem nie zaprzątam sobie głowy, bo do tego mi daleko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”