Zrzutka. Koncepcja

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Witam. Pojawił mi się w głowie pewny pomysł.
A co gdyby pomóc trochę założycielą supli tak aby nie musieli decydować czy brać kolejne zlecenie komercyjne ? (podejrzewam że są "wolnymi strzelcami")
W wielkim skrócie.
Proponuję DOBROWOLNĄ zrzutkę dla forumowiczów którzy chcą pomóc w rozwijaniu projektu.
Na forum wybralibyśmy tematy które najbardziej nas interesują. A admini powiedzieli by ile czasu potrzeba i jak by to widzieli finansowo.
Strona na której można by wpłacać też do wyboru.
Sam chętnie przelał bym kasę w podziękowaniu za pomoc i za to że korzystam z publicznego serwera.

Temat do dopracowania i dyskusji.
(Proszę o merytoryczną dyskusję. Wiem że Supla z zamysłu ma być darmowa i nie mówię że ma się to zmienić. Zależy mi na rozwoju projektu.)
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Dla mnie osobiście PayPal to jego to samo co zrzutka czy patronite.
Nie ma progów i transparentności.
Czasem gdy widzimy że została mała kwota można wpłacić jeszcze raz tak aby zamknąć kolejny etap.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie zniechęcam do zrzutek ale to po prostu to nie działa i obawiam się, że wymagana skala nie jest możliwa do osiągnięcia zrzutkami. Bez komercyjnych sponsorów (ACSOFTWARE, TRANSCOM, Zamel, Nice, Heatpol, Fakro, Varilight, itd.) rozwój projektu byłby nie do utrzymania. Obecnie roczne utrzymanie projektu przekracza koszt budowy domku jednorodzinnego.... a tempo rozwoju jest jakie jest. Ważne jest, że cały czas jest wzrost. Może powolny ale jest i jest stabilny.
Dla porównania wpłaty paypal od początku roku.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-05-17 o 13.26.14.png
Zrzut ekranu 2020-05-17 o 13.26.14.png (488.79 KiB) Przejrzano 1839 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jako ciekawostkę wrzucam listę kosztów za same tłumaczenia. Lista ma 7 stron.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-05-17 o 13.37.33.png
Zrzut ekranu 2020-05-17 o 13.37.33.png (230.84 KiB) Przejrzano 1833 razy
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Ale czy nie warto zebrać chociaż te 20 tys?
To raptem 2000 osób po 10PLN i przyspieszyć coś.
Większa część użytkowników czeka na integrację z google home lub innymi platformami. Może tu jest pomysł na popularyzacje Supli. Spowoduje to też większe obroty u firm wspierających. I może odwdzięcza się wsparciem.
Próbowałem przekonać dwóch znajomych do supli ale wszyscy mówią że nie mają czasu na zabawę bo to nie działa z google home. Stąd moje wnioski.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli chodzi o Google Home... integracji brakuje obsługi bram, która pojawi się wraz z wprowadzeniem scen... cała reszta jeśli nie działa to nie wynika z problemów na poziomie integracji tylko po prostu GH wspiera j. polski tak jak wspiera i tu nic z tym nie zrobimy bo to strona GH, a nie nasza.

Podsumowując.
Każdy grosz to zawsze dodatkowe wsparcie i jestem za to wdzięczny.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

A może warto poszukać nici porozumienia z AiS Jolka. Oni mają asystenta który zyskuje na popularności. Może oba projekty pomogły by sobie wzajemnie. Supla działa niezależnie od AiS poza domem a AiS ogarnia asystenta w domu.
(Chyba że jest jeszcze jakie asystent)
Luźne rozważania.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Prowadzimy rozmowy z ludźmi od AiS aby zrobić natywną integrację.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Miód na moje uszy 😃
Czekam z niecierpliwością. 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”