Włączanie światła po odebraniu e-mail.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
adamigo
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 16, 2020 11:53 am

Hej mam pytanie czy próbował ktoś bawić się w włączanie świateł po odebraniu wiadomości email o ustalonym tytule?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A coś więcej, w jakim to miało by być celu? Bo chyba szybciej włączyć światło z poziomu aplikacji niż pisać wiadomość e-mail.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
adamigo
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 16, 2020 11:53 am

Mam na działce kamery które po wykryciu ruchu wysyłają email. Jeśli supla mogła by włączać się po dostaniu email to łącząc to razem wykrycie ruchu = włączenie świateł.
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Poszukaj wideorejestratora z opcją przekaźnika na wyjściu.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Technicznie jest to możliwe. Ale coś co odbierałoby meila musiałby potrafić uruchomić link, w Supli, który odpalałby akcję ze światłem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

IFTTT najlepiej chodzi z gmail-em
adamigo
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 16, 2020 11:53 am

Czy ktoś z forum jest mnie w stanie pokierować jak ugryźć ten temat.
hZkgZK
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 30, 2019 10:06 am

adamigo pisze: pn cze 01, 2020 7:27 pm Czy ktoś z forum jest mnie w stanie pokierować jak ugryźć ten temat.
no kolega wyżej zasugerował IFTTT. Sprawdziłeś?
Osobiście wydaje mi się to trochę przekombinowane no ale z drugiej strony nic więcej nie trzeba jeżeli faktycznie zadziała.
Pytanie czy nie można skonfigurować kamerki żeby dawała jakieś inne powiadomienia?
Jak nie to stawiasz jakiś swój serwerek, podłączasz się pod serwer poczty przychodzącej, sprawdzasz maile i reagujesz ;) niestety dla kogoś kto się na tym nie zna raczej ciężki temat.

tak na szybko:
https://gist.github.com/nickoala/569a9d ... ilcheck-py
krycha88
Posty: 5199
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Trochę bezsensu jest tak kombinować. Prawie każdy rejestrator ma własny protokół np. ISAPI. Jeżeli znasz się chociaż trochę na programowaniu to sobie poradzisz tu masz przykład viewtopic.php?t=3922 tu masz dokumentację https://www.docdroid.net/wlD2i8v/hikvis ... pdf#page=4

Kiedyś napisałem sobie obsługę tego protokołu ale się okazało, że włączanie światła po wykryciu ruchu jest trochę słabe bo było dużo fałszywych zdarzeń - i przeszedłem na czujki ruchu od alarmu ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
adamigo
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 16, 2020 11:53 am

Dzięki za podpowiedzi działam z tematem.

Na ten moment nie mam alarmu tylko kamery więc chce sprawdzić jak to będzie działało.

Jeśli chodzi o fałszywe alarmy mam ustawiana czułość w kamerach dodatkowo w kodzie dodam blokadę załączania świateł tylko w godzinach wieczornych i nocnych zobaczymy jak się to sprawdzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”