Odczyt danych z falownika Afore

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur_n pisze: pn paź 26, 2020 1:51 pm Dziś miałem ciekawy problem. Wczoraj do końca dnia (uśpienie inwertera) było wszystko ok. Dziś od rana nie było żadnego odczytu pomimo połączenia z cloud oraz normalnie odpowiadającym na interfejs www inwerterze. Zaskoczyło samo z siebie dosłownie przed chwilą. Myślałem, ze problemem jest wczorajsze wyłączenie AP ale jak by to był problem to teraz by nie zadziałało. Będę obserwować temat.
Ja mam ESP i Arduino podłączone cały czas do falownika Enriquez i na razie nie miałem takich problemów. Jeśli masz możliwość, to trzymaj układ podpięty pod komputer i zapisuj logi z Seriala. Łatwiej będzie szukać źródła problemu, gdyby coś znowu się stało
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 424
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Czy można zmienić częstotliwość wysyłania? Teraz dane wysyłane są co kilka sekund. Czy można by to wysyłać np. co minutę?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur_n pisze: sob paź 31, 2020 9:34 am Czy można zmienić częstotliwość wysyłania? Teraz dane wysyłane są co kilka sekund. Czy można by to wysyłać np. co minutę?
Tak, mogę zmienić, albo też dodam opcję do ustawienia, wtedy każdy ustawi ile mu pasuje.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 424
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

klew pisze: sob paź 31, 2020 4:10 pm
artur_n pisze: sob paź 31, 2020 9:34 am Czy można zmienić częstotliwość wysyłania? Teraz dane wysyłane są co kilka sekund. Czy można by to wysyłać np. co minutę?
Tak, mogę zmienić, albo też dodam opcję do ustawienia, wtedy każdy ustawi ile mu pasuje.
Udało się coś zadziałać w temacie?
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Hmm, jak to skompilować i gdzie wgrać?
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 424
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Wszystko jest w temacie. Wgrywasz na wemosa, nodemcu czy tym podobne.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur_n pisze: wt gru 29, 2020 5:56 pm
klew pisze: sob paź 31, 2020 4:10 pm
artur_n pisze: sob paź 31, 2020 9:34 am Czy można zmienić częstotliwość wysyłania? Teraz dane wysyłane są co kilka sekund. Czy można by to wysyłać np. co minutę?
Tak, mogę zmienić, albo też dodam opcję do ustawienia, wtedy każdy ustawi ile mu pasuje.
Udało się coś zadziałać w temacie?
Spróbuję to dziś wieczorem ogarnąć
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klew pisze: śr gru 30, 2020 7:14 pm
artur_n pisze: wt gru 29, 2020 5:56 pm
klew pisze: sob paź 31, 2020 4:10 pm

Tak, mogę zmienić, albo też dodam opcję do ustawienia, wtedy każdy ustawi ile mu pasuje.
Udało się coś zadziałać w temacie?
Spróbuję to dziś wieczorem ogarnąć
Dorzuciłem na moim branchu wersję z metodą "setRefreshRate(sekundy)". Domyślnie czas jest ustawiony na 15 s. Można go zmienić:

Kod: Zaznacz cały

  myPv->setRefreshRate(60); // co minutę
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 424
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Oczywiście czas odczytu działa poprawnie. Niestety ja mam dalej problem z "wieszaniem" się. Często dzieję się tak, że moduł wisi na jednej wartości i nie czyta nowych danych z falownika. Falownik w tym czasie działa i loguje poprawnie przez www. Czasem po restarcie zaskoczy i działa dzień, dwa lub kilka.

Może to być powodem, że mam zastosowany ESP-01S?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur_n pisze: pn sty 04, 2021 2:33 pm Oczywiście czas odczytu działa poprawnie. Niestety ja mam dalej problem z "wieszaniem" się. Często dzieję się tak, że moduł wisi na jednej wartości i nie czyta nowych danych z falownika. Falownik w tym czasie działa i loguje poprawnie przez www. Czasem po restarcie zaskoczy i działa dzień, dwa lub kilka.

Może to być powodem, że mam zastosowany ESP-01S?
Czy udało Ci się zebrać logi?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”