Odczyt danych z falownika Afore

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

desaint pisze: śr sty 06, 2021 1:50 pm Najpierw pobiera a potem juz rtlko Received i Sending - chyba do clouda wysyla:
Dodałem 30 s timeout na połączeniu (na https://github.com/klew/supla-arduino )
Niestety nie mam teraz jak tego przetestować, więc sprawdź u siebie. Gdyby coś nie działało, to zbierz logi.

PS: zmieniła się struktura katalogów w repozytorium.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Ok, wgralem. Testuje sie. dam znac co bedzie. na razie wzglada jakby lepiej,bo przynajmniej odczyty sa. na wyjresach mam same 0 bo chumry okropne.
Wstepnie dzieki za pomoc.

BTW, kombinowalem wczoraj i zrobilem cos takiego (to co po >>> dopisalem):

Kod: Zaznacz cały

void Afore::iterateAlways() {
  if (dataFetchInProgress) {
    if (!pvClient.connected()) {
      Serial.println(F("AFORE fetch completed"));
      dataFetchInProgress = false;
      dataIsReady = true;
    }
    if (pvClient.available()) {
      Serial.print(F("Reading data from afore: "));
      Serial.println(pvClient.available());
    }
 >>>>
    else
        if(dataFetchInProgress) {
          dataFetchInProgress = false;
          dataIsReady = true;
          pvClient.stop();
        }
ale to mi cos nie dzialalo - nie bylo zadnego "Reading data from afore".
Drugie pytanie, w pliku afore.cpp masz:

Kod: Zaznacz cały

using namespace PV;
gdzie te biblioteki sa? probowalem poszukac ale nie znalazlem, chcialem podejzec metody z pvClient...
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Chodzi juz 2 dzien i zczytuje poprawnie. Chyba teraz jest ok :D . Dzieki wielkie.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Czesc,
mam jeszcze drobny problem z tym licznikiem - nieaktulalizuje popranie (chyba) danych dla mqtt. Na telefonie wyglada ok, wiec gdzies zaczytuje biezaca produkcje. Wyglada to tak:

Kod: Zaznacz cały

mosquitto_sub -h localhost -u supla -P haslohaslo -t supla/channels/status/electricity/245
{"id": 245, "currency":"PLN", "online": 1, "pricePerUnit": 0.650000, "totalCost": 2206.620000, "phases": [ {"number":$number_0$, "frequency": $frequency_0$, "voltage": $voltage_0$, "current": $current_0$, "powerActive":$powerActive_0$, "powerReactive": $powerReactive_0$, "powerApparent": $powerApparent_0$, "powerFactor": $powerFactor_0$, "phaseAngle": $phaseAngle_0$, "totalForwardActiveEnergy": $totalForwardActiveEnergy_0$, "totalReverseActiveEnergy": $totalReverseActiveEnergy_0$, "totalForwardReactiveEnergy":$totalForwardReactiveEnergy_0$, "totalReverseReactiveEnergy":$totalReverseReactiveEnergy_0$ }, {"number":$number_1$, "frequency": $frequency_1$, "voltage": $voltage_1$, "current": $current_1$, "powerActive":$powerActive_1$, "powerReactive": $powerReactive_1$, "powerApparent": $powerApparent_1$, "powerFactor": $powerFactor_1$, "phaseAngle": $phaseAngle_1$, "totalForwardActiveEnergy": $totalForwardActiveEnergy_1$, "totalReverseActiveEnergy": $totalReverseActiveEnergy_1$, "totalForwardReactiveEnergy":$totalForwardReactiveEnergy_1$, "totalReverseReactiveEnergy":$totalReverseReactiveEnergy_1$ }, {"number":$number_2$, "frequency": $frequency_2$, "voltage": $voltage_2$, "current": $current_2$, "powerActive":$powerActive_2$, "powerReactive": $powerReactive_2$, "powerApparent": $powerApparent_2$, "powerFactor": $powerFactor_2$, "phaseAngle": $phaseAngle_2$, "totalForwardActiveEnergy": $totalForwardActiveEnergy_2$, "totalReverseActiveEnergy": $totalReverseActiveEnergy_2$, "totalForwardReactiveEnergy":$totalForwardReactiveEnergy_2$, "totalReverseReactiveEnergy":$totalReverseReactiveEnergy_2$ } ]}
Wszystkie zmienne $.*$ sa niepodmienione przez wartosci.w client_publisher.cpp jest petla na 3 fazy, i sprawdza czy napiecie >0 to wtedy podmienia. wywalilem tego ifa, i juz podmienial, ale na 0 :/
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 424
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Panowie. Odczyta działa bezbłędnie od kilku miesięcy. Jedyny efekt uboczny to rozsyłanie sieci przez ESP8266. Proszę o info jak to wyłączyć.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Panowie gdzieś wyczytałem że będzie to działać również z falownikiem Sofar czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to uruchomić.
https://pietras-81.aqi.eco/
jaros12
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 22, 2020 12:03 pm
Lokalizacja: Warszawa

W przykładzie Afore podaj po prostu dane Sofara, interfejs WEB jest taki sam. Ja miałem wpisane 2 linijki jedna dla Afore druga dla Sofara. Sofar o ile dobrze pamiętam aktualizował co 1kWh, w listopadzie przy 1,5kWp paneli za często produkcja mi się nie zmieniała. :lol: Dwa inwertery testowałem tylko około tygodnia, więc nie wiem jak będzie się sprawowało przy dłuższej pracy. Wcześniej dla samego Afore przez miesiąc działało OK
// CHANNEL0
// Put IP address of your Afore inverter, then port, and last parametere is base64 encoded "login:password"
// You can use any online base64 encoder to convert your login and password, i.e. https://www.base64encode.org/
new Supla::PV::Afore(IPAddress(192, 168, 1, 107), 80, "xxx"); //Afore
new Supla::PV::Afore(IPAddress(192, 168, 1, 100), 80, "xxx"); //Sofar
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

jaros12 pisze: ndz sty 09, 2022 3:02 pm W przykładzie Afore podaj po prostu dane Sofara, interfejs WEB jest taki sam. Ja miałem wpisane 2 linijki jedna dla Afore druga dla Sofara. Sofar o ile dobrze pamiętam aktualizował co 1kWh, w listopadzie przy 1,5kWp paneli za często produkcja mi się nie zmieniała. :lol: Dwa inwertery testowałem tylko około tygodnia, więc nie wiem jak będzie się sprawowało przy dłuższej pracy. Wcześniej dla samego Afore przez miesiąc działało OK
// CHANNEL0
// Put IP address of your Afore inverter, then port, and last parametere is base64 encoded "login:password"
// You can use any online base64 encoder to convert your login and password, i.e. https://www.base64encode.org/
new Supla::PV::Afore(IPAddress(192, 168, 1, 107), 80, "xxx"); //Afore
new Supla::PV::Afore(IPAddress(192, 168, 1, 100), 80, "xxx"); //Sofar
Dziekuje ale ja jestem kilka leveli wcześniej bardziech chodziło mi tak łopatologicznie co skąd i jak mam wgrać i co ewentualnie ustawić. Mam Moduł WiFi ESP8266 NodeMCU i potrafię wgrać w formie .bin
https://pietras-81.aqi.eco/
jaros12
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 22, 2020 12:03 pm
Lokalizacja: Warszawa

Masz zainstalowane Arduino? Musisz skompilować program ze swoimi danymi: nazwa i hasło Wifi, przekonwertowany user i hasło do falownika, IP falownika. Plik jest w bibliotece Supli w przykładach - "Afore" , wszystko jest w nim opisane. Dobrze jak by falownik miał ustawione stałe IP a jeszcze pewniej zapisane w routerze. Router niby powinien pamiętać, ale jeśli z jakichś powodów się zmieni IP to nie będzie odczytów
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

jaros12 pisze: ndz sty 09, 2022 4:18 pm Masz zainstalowane Arduino? Musisz skompilować program ze swoimi danymi: nazwa i hasło Wifi, przekonwertowany user i hasło do falownika, IP falownika. Plik jest w bibliotece Supli w przykładach - "Afore" , wszystko jest w nim opisane. Dobrze jak by falownik miał ustawione stałe IP a jeszcze pewniej zapisane w routerze. Router niby powinien pamiętać, ale jeśli z jakichś powodów się zmieni IP to nie będzie odczytów
Hej, właśnie zainstalowałem ale poległem już na samym początku

Arduino:1.8.19 (Windows 10), Płytka:"NodeMCU 1.0 (ESP-12E Module), 80 MHz, 115200, 4M (3M SPIFFS)"

Afore:17:28: fatal error: supla/pv/afore.h: No such file or directory

#include <supla/pv/afore.h>

^

compilation terminated.

exit status 1

supla/pv/afore.h: No such file or directory
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”