Oświetlenie nocne itd

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Kassewsky

śr lip 29, 2020 8:59 pm

Witam.
W mojem głowie zrodził się pomysł na wyprodukowanie lampki która będzie w gniazdu na stałe.
Oczywiście w środku wemos D1 mini oraz czujnik bme 280 do tego czujnik ruchu i przekaźnik ktory uruchamiał by diody w obudowie. A jeżeli udało by się upchnąć tam port do lądowania na USB to już super.

Zamysł jest aby wspólnie zaprojektować oprogramować i wyprodukowac taka lampkę.

Podstawowa funkcja to odczyt temp i wilgotności oraz oświetlenie w nocy w trakcie poruszania się po domu.

Czekam na sugestie co jeszcze można by tam to dołożyć.
Sam jestem w stanie to złożyć i testowac ale brak drukarki 3d ogranicza możliwości produkcji obudowy.
qba93

śr lip 29, 2020 9:14 pm

U siebie zrobiłem podobnie tylko, że pasek LED ze sterownikiem H801 do tego czujnik HC-SR501 podłączony do mini wemos gdzie wgrany jest PIR BUTTON. Jest to firmware do czujnika pir, do niego dodaje się link bezpośredni w moim przypadku jest to z H801 włącz-wyłącz i gdy pir wykrywa ruch włącza i wyłącza pasek led ;-) Trochę przekombinowane chyba ale inaczej nie potrafiłem zobic żeby jakoś do sterownika H801 podłączyć bezpośrednio pir i go włączał, a tak to i z aplikacji mogę zmieniać kolor LED
viewtopic.php?f=24&t=4364
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”