Automatyczne sterowanie rekuperatorem

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
mechatronik24

pt lip 31, 2020 3:57 pm

Witam
Wykonalem sterowanie rekuperatorem - przełączanie obrotami silników ( wyminennik krzyżowy) biegi od 1 do 3 . Sterowanie jest na LOGO , tylko teraz wdrążyłem się w wemos d1 mini esp czujniki bme 280 (supla). Teraz chcę uzyskać kilku informacji w jaki sposób mogę wykonać to aby sterowanie odbywalo sie automatycznie i mozna bylo nim sterowac na supli . Nie mogę znaleźć odpowiedniego wsadu do wemos , proszę o pomoc czy jestem w stanie to zrobic na d1 mini czy musze wykonać na czymś większym typu arduino i czy muszę pisać samemu program czy jest już coś gotowego, jeżeli trzeba samemu pisać to proszę o podpowiedź jak najlepiej zacząć.

Podsumowując . w momencie gdy wilgotnosc by spadla ponizej zadanej - zostaje wylsany sygnal do przekaznika ktory zalaczy bieg najszybszy tj 3 . Badz jezeli wilgotnosc by spadla do zadanej sygnal do przekaznika ktory zalaczy bieg nr 2. Jeżeli wiglotnosc jest dostateczna rekuperator pracuje na biegu nr 1 - najwolniejszy
Kassewsky

sob sie 01, 2020 1:26 pm

Wsad wystarczy od chociażby stacji pogodowej. Tak abyś miał pomiar z bme w Supla. Potem wchodzisz na Skrypty Fracz i wpisujesz tą regułę.
Aby sterować rekuperatorem potrzebujesz wemos D1 mini i do tego moduł na 4 przekaźniki. (Tak abyś mógł zwierać swoje przyciski na sterowaniu biegami w rekuperatorze)
Wsad też znajdziesz na forum napewno.

I tyle. 🙂 Pamiętaj że w przypadku braku internetu sterowanie nie będzie działać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”