Czujnik zalania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Nie wiem czy skrypty@Fracza to obsłuża.
Ale pewnie zaraz ktos nam podpowie...
Natomiast taki pomysl jest swietny na wyjazdy oraz do biur po tzw godz.15 gdy nie ma juz zuzycia wody.
Jak ustawisz 50 l w 10 min to zwykly pysznic dla 1 osoby ci zamknie zawor. Jak ustawisz powiedzmy 200l to prysznic pewnie sie uda...ale gdy zpeknietego wezyka wyleje sie 200l zanim zawor odetnie...to straty moga byc juz duze.

Dlatego mimo wszystko polecam czujniki zalaniowe. One zamykaja zawor w 5 sekpo wykryciu wody...w miejscu w ktorym nie powinno jej byc.
U mnie dziala to az za dobrze...sondy czujnikow sa przy samej posadzce. Czasem przy sprzataniu na mokro gdy mopem dojedzie sie do sondy...zawor wody się zamyka :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
czita28
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 10:30 pm

To urządzenie nie ma być w domu. A tam gzie chcę je zastosować cały czas jest wilgoć więc czujnik zalanie nie wchodzi w rachubę. Przy potrzebnym większym zużyciu wody powinna być możliwość wyłączenia na chwilę.I przy aktywowaniu zamknięcia najlepiej jak by się wyświetliło jakieś powiadomienie. :)
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

A czy dział Wam ponowne wejście do konfiguracji po przez naciśnięcie przycisku reset przez 5 sekund ? Bo nie mogę go wprowadzić żeby rozgłaszał siec.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Też miałem z tym problem. Wciśnij reset i trzymaj, dioda zamiga 3-4 razy ale dalej trzymaj reset. Dioda mignie po chwili jeszcze raz wówczas możesz puścić. U mnie to działa za każdym razem.
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Nic z tego nie udaje mi się . Wprowadziłem przy pierwszym uruchomieniu dane sieci i serwera supli, a teraz chciałem dodać linki bezpośrednie. Wgram wszystko od nowa i zobaczę.
joooas
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:06 pm

@elmaya

I upload soft with your recommendations. I can open service menu. I paste link with switch on relay.
After i save settings device connect to wifi and when probe is water nothing happens.
please help :)
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

joooas pisze: pn kwie 19, 2021 8:33 am @elmaya

I upload soft with your recommendations. I can open service menu. I paste link with switch on relay.
After i save settings device connect to wifi and when probe is water nothing happens.
please help :)
please check your "directlink" in your browser to make sure it works.
When you activate the sensor, the Led turns on?
If you press "reset" for 1 second, does the "directlink" work?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

elmaya pisze: pn kwie 19, 2021 11:44 pm please check your "directlink" in your browser to make sure it works.
When you activate the sensor, the Led turns on?
If you press "reset" for 1 second, does the "directlink" work?
OT: witaj z powrotem :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Czy tego modułu można użyć do zliczania impulsów np. przy liczniku energii elektrycznej ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

na baterii nie pociągnie zbyt długo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”